5 zalet kuchni z wyspą

5 zalet kuchni z wyspą

Wyspa kuchenna to marzenie wielu osób. Trudno się dziwić – kuchnia z wyspą ma wiele zalet i znacznie ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków. Jeśli więc dysponujemy odpowiednio dużym pomieszczeniem, warto rozważyć obecność wyspy w projekcie kuchni. Oto jakie płyną z tego korzyści.

Wyspa kuchenna w służbie integracji

Wyspa kuchenna jako obiekt znajdujący się pośrodku kuchni jest idealnym miejscem sprzyjającym integracji domowników i gości. Przy wyspie możemy wspólnie przygotowywać posiłki, a odwracając się przodem do salonu mamy też stały kontakt z gośćmi i nie musimy przerywać prowadzonych w kuchni prac. Dodatkowo łatwy dostęp do wyspy z każdej strony pozwala na wspólne gotowanie.

Wyspa kuchenna dzieli przestrzeń

Oczywiście jedynie częściowo i raczej symbolicznie. Stanowi jednak świetny sposób na optyczne wydzielenie strefy kuchennej od salonowej, zwłaszcza jeśli umiejscowimy ją na granicy obu pomieszczeń.

2666979207_4edf6d9969

Estetyka kuchni z wyspą kuchenną

Kuchnię z wyspą można urządzić w dowolnym stylu i w każdym przypadku będzie się prezentowała tak samo dobrze. Bez względu na to, jak wykończymy wyspę – jakich użyjemy materiałów i barw – odpowiednio zaprojektowana będzie w pełni funkcjonalnym elementem wyposażenia kuchennego. Inspiracje na urządzenie kuchni z wyspą znajdziemy w ideabooku.

Wyspa wielofunkcyjna

Wyspa w kuchni to nie tylko dodatkowy blat roboczy. Możemy ukryć pod nim np. szafki kuchenne, które pomieszczą sporą część kuchennego wyposażenia. W odpowiednio zaprojektowanej wyspie znajdzie się także miejsce dla zlewozmywaka i płyty grzewczą, a nawet zmywarki lub piekarnika. Szafki i sprzęty AGD to jeszcze nie wszystko. Jeśli zaprojektujemy w wyspie otwarte półki, będziemy mogli ustawić na nich różne dekoracyjne akcesoria.

oświetlenie w kuchni

Wyspa w roli barku

Wyspa kuchenna może też pełnić rolę barku, przy którym będzie można wygodnie usiąść i zjeść śniadanie lub obiad. W tym celu można zróżnicować wysokość blatów, z których jeden będzie blatem roboczym, a drugi blatem, przy którym usiądziemy z lampką wina lub herbatą.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *