Aby ściany nie były smutne

Aby ściany nie były smutne

Dobór kolorów ścian mamy już za sobą, jednak w salonie wciąż czegoś brakuje. Wnętrze wydaje się takie puste, nawet, jeśli ściany zdobią naklejki dekoracyjne, czy inne motywy malarskie. Indywidualnego charakteru nadadzą wnętrzu prawdopodobnie zdjęcia. Dziś napiszemy o tym, w jaki sposób je oprawiać oraz jak najlepiej wieszać.

Dość ciekawym motywem, jest ramka na zdjęcia, imitująca kilka kliszy filmowych. Oczywiście w każdą można włożyć inną fotografię, dzięki czemu powstanie ciekawa historia, którą można opowiadać na różne sposoby. Koszt takiej ramki, to zwykle kilkadziesiąt złotych i jest uzależniony od liczby miejsc na zdjęcia.

Z powodzeniem sprawdzą się też klasyczne, drewniane ramki. Należy jednak pamiętać, że zarówno pod względem kolorystycznym, jak i formy, trzeba je dopasować do stylu wnętrza. Chyba że wyróżnia je eklektyzm, wtedy możemy sobie pozwolić na prawdziwy misz-masz.

Obok ramek, niezmienną popularnością cieszą się antyramy, głównie ze względu na ogromną ilość formatów, jak i stosunkowo niską cenę. W antyramę można oprawić zarówno jedno, jak i kilka zdjęć, które tworzyć będą np. kolaż. Doskonale nadaje się ona również do oprawienia plakatów. Ich cena nie powinna przekraczać kilkunastu złotych za sztukę, a te najlepiej sprawdzą się w we wnętrzach nowoczesnych, surowych.

Ciekawym rozwiązaniem okazują się też ramki cyfrowe, które pozwalają na wyświetlanie się różnych zdjęć, w zależności od tego, co umieściliśmy w ich pamięci. Ich wadą jest cena – najwyższa z wcześniej wymienionych. W dodatku najczęściej występują w formie do postawienia, a niekoniecznie do powieszenia na ścianie.

Niezależnie od tego, na jaką oprawę zdjęć się zdecydujemy, z pewnością dodadzą one blasku niejednemu wnętrzu. Sprawią, że odwiedzający będą wiedzieli, że domownicy cenią sobie wartości i więzi rodzinne i w ogóle międzyludzkie.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *