Aby w łazience było przytulnie

Aby w łazience było przytulnie

Tuż obok sypialni, łazienka jest jednym z najbardziej relaksujących miejsc domu.  Odpowiednio zaaranżowana i udekorowana łazienka może stać się prawdziwą oazą spokoju i naszym prywatnym centrum odnowy biologicznej. Co zrobić, aby nasza łazienka była piękną i przytulną oazą spokoju?

Relaks niejedno ma imię, a często kryje się on pod szyldem długiej, gorącej kąpieli. Ręka w górę, kto nie lubi  od czasu do czasu odciąć się od świata i zanurzyć w gorącej kąpieli  przy ulubionej muzyce i w towarzystwie soli kąpielowych czy specjalnych kosmetyków. Tradycjonaliści wybierają zazwyczaj wyleganie się w wannie, inni często decydują się na nowoczesne kabiny prysznicowe i panele z hydromasażem. By utrzymać klimat pomieszczenia, który pozwala nam na maksymalny relaks, bardzo ważne jest zastosowanie kilku kroków prowadzących do zwiększenia przyjemności korzystania z łazienki. Jednym z tych elementów jest umiejętna dekoracja łazienki.

dywaniki lazienkowe

Wybierzmy więc dywaniki łazienkowe, meble i inne elementy w taki sposób, by idealnie ze sobą współgrały i pasowały do całej łazienki, ale przede wszystkim do naszego gustu. Dobierzmy również odpowiednie ręczniki, które poprawią nam komfort ale jednocześnie będą się ładnie prezentowały. W końcu zdecydujmy o zastosowaniu specjalnych olejków eterycznych, dzięki którym w łazience będzie o wiele przytulniej. Jeśli nie mamy czasu lub pieniędzy na realizację wszystkich pomysłów naraz – zacznijmy po kolei.Doskonale prezentują się także łazienki pełne soczystej zieleni. Niektóre rośliny uwielbiają wilgotny klimat, panujący w łazience, a do tego są niepowtarzalną dekoracją Warto zdecydować się np, na bluszcze czy też draceny czy paprocie.

Efektowne dywaniki łazienkowe to wydatek około kilkudziesięciu złotych, a komfortowe ręczniki kupimy nawet za kilkanaście złotych za sztukę. Dodatkowo, dywaniki łazienkowe poza czysto dekoracyjną funkcją, często są także praktycznym dodatkiem antypoślizgowym, oraz ogrzewającym stopy. Wiele takich bardzo prostych, pozornie nic nie znaczących elementów potrafi zdziałać cuda i widocznie odmłodzić naszą łazienkę. Pamiętajmy też, by łazienka była dopasowana przynajmniej częściowo do wystroju pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu czy domu. Urządzenie jej w nowoczesnym stylu wtedy, gdy pozostała część lokalu ma wystrój antyczny, może kłócić się z dobrym smakiem. Jednak najważniejszym elementem jest to, byśmy czuli się w tym pomieszczeniu komfortowo, by było ono przytulne i przyjazne. Już na etapie planowania łazienki powinniśmy więc skontaktować się z architektem, który pomoże nam osiągnąć zakładane cele.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *