Aranżacja balkonu

Urządzając dom, nie zapominajmy o balkonie. Jest, albo raczej powinien być, integralną częścią mieszkania. Dlatego nie zaniedbujmy tego zakątka, który częstokroć jest jedyną alternatywą do tarasu lub wyjścia na ogród – szczególnie w przypadku mieszkań w dużych miastach, gdzie każdy kawałek zieleni jest na wagę złota.

 

Jeżeli balkon jest obszerny, to można na nim ustawić meble lub chociażby leżak, żeby można było zażyć kąpieli słonecznych w ciepłe dni. W przypadku naprawdę dużych balkonów można ustawić krzesełka i mały stolik – wtedy można w czasie weekendu zjeść na balkonie śniadanie lub wypić pyszną kawę. Niektórzy urządzają nawet grillowanie na balkonie, ale jest to trochę ryzykowne, jeśli za ścianą mieszkają drażliwi sąsiedzi.

Aby spędzanie czasu na balkonie było jak najbardziej przyjemne, aranżujemy na nim zielony kącik. Najbardziej powszechnymi kwiatami balkonowymi są pelargonie, bo nie są wymagające i jednocześnie mają długi okres kwitnienia – od maja do sierpnia. Kwiaty zebrane są w duże pąki, a liście niektórych odmian pachną cytrynowo. Ci, którzy nie lubią roślin kwitnących, mogą posadzić w donicach bluszcz, który będzie piął się po ścianie budynku. Ma tę zaletę, że jego liście chronią ścianę przed nagrzewaniem się, więc latem stanowi izolację przed ciepłem.

Dla praktycznych gospodyń domowych dobrym pomysłem jest uprawianie na balkonie ziołowego ogródka. Warunek jest jeden – na balkonie nie może wiać silny wiatr, bo może połamać delikatne gałązki roślin.

Aby aranżacja balkonu nie była koszmarem a przyjemnością, nie porywaj się od razu na zrobienie wszystkiego. Najpierw posadź rośliny, bo zanim się przyjmą i wyrosną minie trochę czasu. Potem możesz zacząć myśleć nad meblami przeglądając stronę sklepu internetowego Leroy Merlin, gdzie znajdziesz meble do domu jak i ogrodowe.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *