Biały jak śnieg! Aranżacje z bielą w roli głównej!

Tak jak w stylizacjach ubraniowych nie wszystkim pasuje biel, tak i w domowych aranżacjach nie każdemu się ten kolor poleca.
Kolor biały jest trudny w utrzymaniu czystości. Idealnie pasuje do wnętrza, gdzie maniakalnie dba się o porządek lub w którym dzieci, wyrosły już z chęci wysmarowania wszystkiego czekoladą.

W domu urządzonym w białych motywach nie ma mowy o nudzie. Właściwie zawsze jest coś do zrobienia. Spokojnie, jeżeli jedną rzecz posprzątaliśmy druga z pewnością już czeka na odświeżenie.
Białe w domu może być wszystko: okna, podłogi zasłony, stoły, szafy, krzesła itp. Jeżeli naszym marzeniem od zawsze była biel goszcząca w całym domu, nie rezygnujmy z niej. Postarajmy się po prostu wszystko zaplanować z głową. Jeżeli mamy białe ściany to może warto meble wybrać już w innym kolorze np. jasnego dębu czy olchy. Jeżeli nasze podłogi są wykonany z jasnego drewna połóżmy na nią odrobinę ciemniejszy dywan. Oczywiście nie musi on zakrywać całej podłogi, którą przecież chcieliśmy wyeksponować. Wystarczy, że umieścimy go w miejscach najbardziej narażonych na bród. Połóżmy go np. pod stołem, przy kanapie, lub przy telewizorze.

Niektórzy swoje marzenie o bieli spełniają kupując np. białe kanapy lub białe łóżka. Od święta oczywiście wspaniale będą się wyróżniały. Natomiast na co dzień może warto okryć je jakąś ciekawą narzutą. Jeżeli zależy nam na utrzymaniu jasnego koloru kupmy ją właśnie w takim odcieniu. W końcu zniszczona czy poplamiona narzuta nie będzie nas kosztowała tyle co nowa kanapa.
Ciekawszym rozwiązaniem mogą być również kolorowe narzuty, które ożywią nieco zbyt jasne pomieszczenia.

Biały stół to chyba najmniejszy problem przy szybkiej zmianie aranżacji. Kolorowy obrus i świeże kwiaty szybko dodadzą mu życia.
Dodatkowo dla wnętrz gdzie znaczną część wyposażenia to białe elementy zakupmy kolorowe dodatki np. poduszki, wazony, serwety, obrusy, różnego rodzaju i różnej wielkości figurki.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *