Ciekawe zastosowanie butelek

Diabeł tkwi w szczegółach – o tym wie każda kobieta, bo mężczyźni raczej nie zwracają uwagi na takie szczegóły jak dodatki. Z reguły to kobiety mają lepszy zmysł estetyczny, więc to im powierza się zaaranżowania wnętrza. Dodatki do wnętrza nie muszą być kupione, mogą być zrobione własnoręcznie. Jednym ze sposobów jest wykorzystanie odpadków, na przykład szklanych butelek. Wbrew pozorom, mają znacznie więcej zastosowań niż przechowywanie płynów.

Wystarczy, że opróżnioną butelkę dokładnie oczyścimy z etykiety i kleju oraz odtłuścimy. Odrobina fantazji pozwoli na oryginalne ozdobienie „śmiecia”. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie farby do szkła i wyczarować wzór. Im ciekawszy kształt butelki tym lepiej. Przeważnie najbardziej oryginalne butelki to te od whisky – Chivas Regal, Grant, Jack Daniel’s, Ballantines, Johnnie Walker. Zarówno białe jak i kolorowe szkło nadaje się do tego typu ozdabiania.

Jasne butelki można potraktować jako „przechowalnię” pamiątek z wakacji. Będąc nad morzem wystarczy wsypać do butelki trochę piasku z plaży, nazbierać muszelki, czasami można znaleźć nawet bursztyny. Nadmorskie sklepy z suwenirami przeważnie sprzedają już gotowe butelki z zabawionym piaskiem, który tworzy przeróżne kompozycje. Butelkę można wykorzystać do stworzenia we wnętrzu aromatycznej atmosfery, wystarczy wsypać do środka naczynia pachnące suszki, dostępne w większości sklepów z akcesoriami do domu.

Bardzo dobrym pomysłem jest połączenie estetyki i pragmatyzmu, czyli zamknięcie w butelce przetworów. Konserwowa papryka, pikle lub przetwory owocowe mogą wyglądać naprawdę imponująco, jeżeli umieścimy je w estetycznym naczyniu i odpowiednio ułożymy. Takie weki mogą stać w kuchni i cieszyć oko a także podniebienie przez cały rok.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *