Co było modne w naszych wnętrzach? Przegląd 2013 roku

Tęczowe krzesłoRok 2013 powoli możemy zapisać w kalendarzu jako, ten który już minął. Przed nami zupełnie nowy 2014 rok a wraz z nim czas na podsumowania. Te pojawiają się zawsze, kiedy stary rok daje miejsce nowemu. Długo zastanawiamy się co w danym roku było dla nas dobre, co warto byłoby zmienić, nad czym popracować, co polepszyć a co wreszcie zostawić w spokoju.

Czy wiesz co było wnętrzarskim hitem 2013 roku?

Świat mody wcale nie musi dotyczyć wyłącznie tego co na co dzień widzimy na światowych wybiegach mody. Wnętrza oraz domowy design równie dobrze radzi sobie z pojęciem kunsztu, elegancji i trendu.

Tak jak w modzie tak i w domowych aranżacjach co pewien czas zmienia się moda na wyposażenie, kolorystykę i faktury.

Co zatem interesowało nas i ciekawiło w tym przemijającym roku?

W domowych inspiracjach nie brakowało połączeń  różnych kultur, nawet z tych najodleglejszych państw. Spokojnie można powiedzieć, że nie jesteśmy już zaściankowymi przeciwnikami tego co obce. Wzory indyjskich tkanin, afrykańskich dekoracji, czy wreszcie delikatnych greckich ornamentów pojawiały się w każdym pomieszczeniu katalogowego domu.

W domach tak jak i na ulicach wszystkich dużych miast nie brakowało także elementów mody streetwearowej. Mogliśmy przyjrzeć się bliżej sypialni w stylu pop-art, jeansowym kanapom, grafitti na ścianach, którego nie powstydziłby się nawet Banksy.

Nowoczesność widziana jest także w obrazach zawieszonych na ścianach. W większości widzieliśmy w nich faktury Bryl geometrycznych oraz wspomnienie o przyszłości niż sielankowy obraz wsi.

Wyposażenie wielu domów inspirowano także rosyjską modą. Nie mogło zabraknąć w nich złotych zdobień, nawiązujących do licznych bransolet i pierścionków, uzupełniających każdy strój mieszkańca tego kraju.

Już od kilku sezonów zimowych na wybiegach królują także skandynawskie motywy. Mieszkańcy chętnie sięgają po grube swetry w renifery i gwiazdki, długie, ocieplane buty i rękawiczki z futrem.

Szukasz pomysłów i inspiracji, zajrzyj także tu.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *