Co to jest master bedroom?

Co to jest master bedroom?

Sypialnia zawsze kojarzy nam się z miejscem szczególnego odpoczynku i relaksu. To co czyni sypialnię miejscem szczególnym i ciepłym to przede wszystkim:

  • odpowiednio dobrane oświetlenie w formie kilku lamp stojących (koniecznie z ciepłym światłem dobiegającym spod klosza),
  • dekoracyjne poduszki i miła w dotyku narzuta, dzięki, której nawet najzimniejsze wieczory stają się nam niegroźne,
  • spokojna kolorystyka, która daleka jest od stosowania jaskrawych kolorów i ostrych połączeń barw,
  • wygodne i funkcjonalne łóżko, najlepiej duże i zakończone, dekoracyjnym zagłówkiem.

Nowoczesna sypialnia to jednak jeszcze coś więcej. Oprócz różnych oryginalnych elementów wykończenia wnętrza oraz podstawowego mebla, w postaci łóżka łączy w sobie jeszcze inne pomieszczenia. Jakie?

Sypialnia w stylu master bedroom to przede wszystkim zerwanie z obecnie panującym trendem jedna sypialnia-jedno pomieszczenie. Master bedroom zakłada, że sypialnia to nie tylko miejsce do spania ale także łazienka do codziennej toalety oraz garderoba, jako funkcjonalna przechowalnia wszystkich niezbędnych rzeczy.

Dlaczego rozwiązania master bedroom są uznawane za praktyczne?

Wyobraźmy sobie poranek w wersji master i normalnej. W pierwszej mamy łazienkę na wyłączność, a przymierzanie różnych ubrań odbywa się tylko pod czujnym okiem nas samych. W wersji tradycyjnej, czekamy pół godziny za wolna łazienką, następnie przemierzamy cały dom w poszukiwaniu różnych części garderoby… wybór odpowiedniej wersji jest chyba bardzo oczywisty!

Projekt master bedroom z powodzeniem możemy wykonać sami. Wystarczy udać się po materiały do marketu budowlanego i poświęcić na remont odrobinę wolnego czasu.

 firanki w stylu Barbie

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *