Codzienna troska o panele podłogowe

Codzienna troska o panele podłogowe

Coraz więcej osób wybiera panele podłogowe. Są w miarę tanie, ładne i wytrzymałe. A jak o nie zadbać? Sprawdźmy to.

Uwaga na zbyt dużą ilość wody

Takie podłogi są również łatwe do utrzymania w czystości, gdyż można je nawet czyścić płynem do mycia naczyń. Jednak tylko, gdy mówimy o modelach laminowanych. Jeśli tak robimy, to pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzać ze zbyt dużą ilości wody. Panele to nie linoleum, którym woda nie szkodzi. Modele drewnopochodne niezbyt dobrze reagują na wodę. Jej nadmiar bowiem dostaje się w połączenia i sprawia, że “puchną”. Z tego względu warto pamiętać, by panele czyścić wilgotną ścierką lub mopem. Dostępne są jednocześnie płyny do mycia paneli, potrafią one dodatkowo zakonserwować i chronić podłogę.

Jakie środki do pielęgnacji?

Przed kupnem paneli powinniśmy się dowiedzieć, jakie zastosować środki do ich późniejszej pielęgnacji. Tego rodzaju preparaty znajdziemy w wielu sklepach, mniejszych i większych, więc nie będzie problemu z ich zakupem. Panele najlepiej zakonserwować specjalnymi płynami, które ochraniają posadzkę przed zarysowaniami, nadają jej również piękne satynowy połysk, jednocześnie pogłębiają kolor.

parquet-583691_960_720

Codzienna troska

Oczywiście, taki środki są niezbędne, ale pamiętajmy, że każdego dnia można i bez nich zadbać o nasze panele. Zawsze dokładnie zamiatajmy podłogi z różnych nieczystości. Podczas zamiatania należy sięgać pod stoliki. Żeby najlepiej sobie z tym poradzić, zakupmy szczotkę z długim kijem. Nieczystości z podłogi możemy także usuwać za pomocą odkurzacza. Zawsze stosujmy odpowiednią końcówkę, żeby nie porysować paneli i tym sposobem niepotrzebnie nie zniszczyć podłogi. Najlepsza końcówka to ta zakończona włoskami. Jakie są jeszcze sposoby, by zadbać o panele podłogowe? Sprawdź pod tym linkiem http://www.zaradni.pl/dom-i-ogrod/jak-pielegnowac-panele-podlogowe-oto-podstawowe-zabiegi-pielegnacyjne/1,10964.

Ważne rady

Warto też pamiętać, by po panelach nie chodzić w butach, bo są one bardzo delikatne. Buty mają twarde podeszwy, więc szybko niszczą wierzchnią warstwę. Tak samo nie nośmy kapci, bo mają powierzchnię gumową. Alternatywą są kapcie materiałowe. Tak samo ważne jest, by podkleić pod nóżki meblowe tak zwane filcowe podstawki. To gwarancja, że meble nie zniszczą naszej podłogi.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *