Czy firanki w oknach są jeszcze modne?

Czy firanki w oknach są jeszcze modne?

Coraz częściej w aranżacjach okiennych rezygnuje się z tradycyjnych firan na rzecz ozdobnych zasłon czy rolet. Dzieje się tak jednak przede wszystkim dlatego, że nie mamy świadomości, w jak przeróżnych wzorach, kolorach i fakturach, dostępne są obecnie firany.

Tę okienną ozdobę kojarzymy przede wszystkim z białymi, sztywnymi płatami materiału, z obecnie faktycznie, niezbyt modnymi motywami. Dziś białe firany to raczej rzadkość biorąc pod uwagę tak szeroki wybór kolorystyczny, biały materiał będzie tym, który z pewnością wybralibyśmy na samym końcu.

Przed nie lada dylematem staniemy również w momencie zdecydowania się na rodzaj materiału, z którego firany zostały wyprodukowane. Ostatnio bardzo dużą popularnością cieszą się te, z bardzo cienkich tkanin, które tak naprawdę, poza właśnie ozdobą okna, nie pełnią żadnych innych funkcji. Z tego też względu do takich okien montuje się dodatkowo również rolety.

Firany to naprawę duże pole do popisu w dziedzinie dekoracji wnętrz. Prócz wyboru odpowiedniej ich kolorystyki i materiału, możemy również rozpatrywać różne sposoby ich mocowania w przestrzeniach okiennych.

Nowoczesne firanki, absolutnie nie wymagają wieszania na karniszach także zasłon. Panuje trend, według którego decydujemy się albo na same firany, albo same zasłony. Zastosowanie tych dwóch elementów byłoby tu zdecydowanie przesadą.

Wracając więc do pytania z tematu wpisu, firanki absolutnie nie uważa się za niemodne, o ile wybierzemy nowoczesny ich rodzaj, który dopasujemy do ogólnego wystroju wnętrza.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *