Czy możliwa jest zmiana wystroju pomieszczenia niskim kosztem?

Zmiana wnętrza niskim kosztem. Czy to w ogóle możliwe? Jakie pomysły warto wcielić w życie?

Tak trudno czasem zabrać się do jakichkolwiek zmian w domu, ponieważ często brak funduszy. To na pewno nas zniechęca, jednak wcale nie powinno. Właśnie z niskich budżetów biorą się często fajne pomysły. Jednym z nich może być oklejenie starych mebli okleiną. Kupienie nowych na pewno pochłonęłoby spory budżet. Niektórym taki pomysł wydaje się dziwny, jednak wystarczy tylko spojrzeć w przykłady takich metamorfoz w internecie, by przekonać się, że efekt jest naprawdę doskonały. Do tego, możliwości są naprawdę duże, różnych wzorów mamy bowiem pod dostatkiem. Od standardowych, jednokolorowych po bardziej urozmaicone.

A co można zrobić ze ścianami, których nie chcemy malować? Można postarać się ukryć najbardziej widoczne ubytki czy zabrudzenia. Doskonale w tej roli sprawdzą się naklejki, których można użyć w każdym pomieszczeniu. Koszt ich zakupu będzie niższy niż odnawianie całej ściany. Natomiast efekt na pewno będzie bardzo oryginalny. Do tego samo naklejanie takich naklejek na ścianę trwa dosłownie chwilę. Inaczej niż w przypadku malowania, gdzie musimy przygotować nawierzchnię, nanieść kilka warstw i czekać aż wyschną. To powinno przekonać również osoby, które zniechęca ilość pracy, jaką trzeba włożyć w malowanie ścian. Dlatego naklejki powinny okazać się świetnym rozwiązaniem.

Kiedy wystrój danego pomieszczenia nas po prostu znudził, nie musimy od razu wszystkiego zmieniać. Zacznijmy od zmiany dodatków. To będzie na pewno tańsze niż zmiana mebli czy większych elementów wyposażenia. Między innymi dlatego warto urządzać pomieszczenia w dość stonowanych barwach i tworzyć ostateczny klimat za pomocą dodatków. W momencie, gdy dany wystrój nam się znudził, zmieniamy tylko dodatki i aranżację możemy mieć już w zupełnie innym stylu. To niesamowicie wygodne i praktyczne, szczególnie dla osób, które szybko nudzą się wystrojem wnętrz i potrzebują ciągle coś zmieniać. Na pewno warto zastanowić się nad taką opcją. Więcej w artykule Wizyta w markecie budowlanym: jak się do niej przygotować?

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *