Damska toaletka – co i jak

Damska toaletka – co i jak

Mała, własna toaletka. Gdyby zapytać każdą kobietę, czy chciałaby mieć taką w swoim domu, to na palcach jednej ręki można by policzyć odpowiedzi przeczące. Tak już z nami kobietami jest. Chcemy ładnie wyglądać i wszystko co jest przydatne, chętnie widziałybyśmy w naszych skromnych progach.

Miejsce na toaletkę

Pomieszczeniem, w którym głównie przeznacza się część miejsca na toaletkę jest sypialnia. Kawałek miejsca w tym pokoju idealnie nada się na zagospodarowanie niewielkiej, dodatkowej strefy prywatności.

Rozmiar toaletki
W zależności od rozmiaru pokoju, możemy przeznaczyć na toaletkę mniej lub więcej miejsca. Nie ma jednak sensu przeznaczać na nią zbyt dużej ilości miejsca, gdyż w zależności od jej przeznaczenia,  będziemy albo przechowywać w niej drobne rzeczy, albo malować się, albo jedynie przeglądać. Trzeba przyznać, że są to czynności, które nie potrzebują dużej ilości wolnej przestrzeni.

Materiał na toaletkę
Głównym materiałem, z którego wykonuje się damskie toaletki jest lite drewno. Materiał ten wybierany jest nie tylko ze względu na swoją trwałość, ale również ze względu na możliwość stworzenia wyjątkowej toaletki o niecodziennym wyglądzie. Drewno daje nieograniczone możliwości pod względem tego typu konstrukcji. Jeśli jednak nie chcemy sami stworzyć toaletki (a można ją stworzyć niezwykle prosto) możemy kupić toaletkę używaną i odnowić ją w szybki i prosty sposób (np. poprzez pomalowanie czy udekorowanie jej stylem decoupage).

Co w toaletce

Jeśli myślimy o toaletce to automatycznie przed oczami widzimy lustro. I jest to właśnie pierwszy element, który powinien się w niej znaleźć. Lustro powinno być duże i dobrze oświetlone. Zwróćmy uwagę, by oświetlenie znajdowało się nie tylko na górnej ramie, ale także po jej obu bokach. W takich warunkach nakładanie makijażu i inne czynności będą przebiegać jak najbardziej prawidłowo. A co oprócz lustra? Drugie mniejsze lusterko, dzięki któremu będziemy mogły zobaczyć jak wyglądamy z tyłu. A reszta? W całej reszcie znajduje się tak naprawdę wszystko to, co tylko chcemy. Zacznijmy od kosmetyków. Umieśćmy przy niej kosmetyki do makijażu, demakijażu, do pielęgnacji cery, włosów i dłoni. Przydatne będą również drobne akcesoria takie jak wsuwki i gumki. W toaletce powinno być również miejsce na perfumy.

toaletka

Toaletka to doskonałe rozwiązanie dla kobiety w każdym wieku. Każda z nas (czy kilkuletnia dziewczynka czy kobieta po 50te) chciałaby mieć swój kawałek podłogi, który należałby tylko do niej. Taki swój mały świat. I tym właśnie może być toaletka.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *