Dekoracja świąteczna o której nie powinieneś zapomnieć

świecznikPozostał praktycznie już tylko miesiąc by na dobre rozpocząć prawdziwe świąteczne szaleństwo. Nie zostawiajmy zatem dekoracji naszego domu na ostatni dzień przed wigilią, ale już dzisiaj postarajmy się, by nasz dom wyglądał pięknie.

Po pierwsze, dekoracja świąteczna wcale nie musi być droga z założenia. Wiele zarówno drobnych, jak i większych dekoracji możemy wykonać przy pomocy własnych rąk. Wystarczy kupić kilka niezbędników, które pomogą nam skomponować coś, co rzeczywiście będzie bardzo estetycznie wyglądającą dekoracją.

Wszystko o dekoracjacj, czyli co z czego i dlaczego?

zawieszki filcowe

Po pierwsze choinka. Nie może jej zabraknąć w żadnym z domów. Oczywiście najlepiej wygląda drzewko żywe. Niestety jest z nim troszkę roboty. Dla leniwych idealną opcją będzie zatem zakup drzewka sztucznego.

Drzewko możemy ozdobić elementami wykonanymi np. z wikliny, słomy lub papieru. Każda taka indywidualnie i samodzielnie wykonana drobnostka z pewnością bedzie wyglądał ślicznie.

Co poza choinką? Przyda się także kilka mniejszych ozdób połozonych np. na parapecie, stole w jadalni, przy kominku lub w holu. Do ich wykonania przysłuży się nam gałązka sosny, gwiazda betlejemska, rafia, pomarańcze, dzwoneczki i inne typowo świateczne elementy.

Dobrym pomysłem jest chociażby pomalowanie na złoto lub srebrno orzechów włoskich lub tradycyjnych szyszek. Efekt jest ogromny, a koszt takiej samodzielnie wykonanej dekoracji naprawdę minimalny.

Do tego koniecznie zadbajmy o to, by w powietrzu unosił sie zapach wanilii, cynamonu i pierników. Wszystko razem powinno stworzyć idealnie świąteczną aurę.

Więcej informacji o domowych dekoracjach znajdziesz tu.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *