Dekoracja vs. użyteczność

Dekoracja vs. użyteczność

Wszyscy wiemy, że łatwo jest przedobrzyć. To samo tyczy się aranżacji i dekoracji mieszkań. Każde pomieszczenie można zagracić nawet specjalnie się o to nie starając. Bo „wszystko może się przydać”. Oto krótka lista przedmiotów, które stanowią świetną dekorację, a jednocześnie są pożyteczne.

kwiatyKwiaty

O ile nie zaprowadziliście w swoim pokoju dziennym dżungli, to kwiaty mogą, a nawet powinny zostać. Taki element dekoracyjny jest zawsze w cenie i zawsze na topie. Nie tylko dlatego, że dodaje świeżości i życia każdemu pomieszczeniu, ale dlatego, że dostarcza do niego tlenu i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Naukowcy dowiedli także, że kwiaty hodowane w domu poprawiają stan skóry i dróg oddechowych – w pomieszczeniach, w których są obecne rośliny jest aż o 60% mniej zarodników pleśni unoszących się w powietrzu.

Moździerzużytkowa dekoracja, przyprawy, pieprz, mielenie

Kuchnia bez moździerza jest… pusta. Nawet amatorzy nowoczesnych aranżacji znajdą modele adekwatne do ich ulubionego stylu – minimalizmu, co udowadnia choćby ta strona. Moździerz to nie tylko piękna ozdoba, ale bardzo użyteczny przedmiot. Utrzesz w nim każdą przyprawę, dzięki czemu Twoje potrawy będą aromatyczniejsze. Możesz w nim utłuc ziarna kawy i zbóż, orzechy i gałkę muszkatołową. Moździerz można także używać do innych rzeczy, np. do rozdrabniania leków.

użyteczna dekoracjaKosz wiklinowy

Wiklina jest zawsze w cenie, a wiklinowy kosz pomoże nam ukryć brudy w najlepszym stylu. Nawet nie ważne gdzie go postawisz – po prostu wszędzie będzie wyglądał ładnie. Możesz trzymać w nim nieświeżą bieliznę, pościel czy ubrania, a dzięki temu, że wiklina jest naturalnym materiałem i zapewni przepływ powietrza brudy nie zaparzą się i nie staną się siedliskiem bakterii. Możesz przemalować gom na wybrany kolor, jeśli znudził Ci się obecny. Inne kosze wiklinowe także mogą się przydać do wielu rzeczy – można trzymać w nich prasę, a nawet warzywa.

Książkiksiążki

 

Twierdzisz, że masz ich za dużo i już nie masz na nie miejsca? To je znajdź. Książki mogą wyglądać dobrze nawet postawione na podłodze pod ścianą. Jeśli masz za mało półek, idź na targ i kup za dwa złote skrzynię na jabłka. Możesz ją odczyścić i odmalować, a będzie się pięknie prezentowała. Oczywiście z książkami w środku. Książki są użyteczne – uczą życia.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *