Eksplozja kolorów nie tylko w pokoju dziecka

eksplozja kolorówKolorowe pomieszczenia kojarzą nam się przede wszystkim z pokojami dla dzieci, W nich nie boimy się eksperymentów z barwami, nawet tymi, które pozornie mogą do siebie nie pasować.

Ale czy całe nasze mieszkanie, inne pomieszczenia, takie jak kuchnia, salon, łazienka – muszą być w stonowanych kolorach, muszą w nich dominować maksymalnie tylko dwie barwy i czy zestawienia kolorów muszą być tak typowe?

Absolutnie nie! Jeżeli jesteśmy niepoprawnymi optymistami, ludźmi aktywnymi, szalonymi, z głową pełną pomysłów, to nasz dom powinien to odzwierciedlać!

Zacząć możemy od kuchni. W tym pomieszczeniu dość często konieczne jest przeprowadzanie remontów, dlatego też jeżeli nasza autorska aranżacja okazałaby się nietrafiona, w najbliższym czasie możemy ją zmienić na inną.

Nie bójmy się jednak podjąć ryzyka. Kuchnia powinna być przestrzenią, która załadowywać będzie nas pozytywną energią. To tu spożywamy posiłki, które naturalnie tej energii mają nam dostarczyć. Zadbajmy więc nie tylko o swój organizm, ale także samopoczucie.

Tak naprawdę, każdy element wyposażenia pomieszczenia może być w innym kolorze. Jeżeli mamy duży stół, przy którym stoi kilka tego samego rodzaju krzeseł, pomalujmy każde z nich na inny kolor. Jedyne co powinniśmy tu zachować to podobną intensywność kolorów. Jeżeli decydujemy się na pastelowe odcienie, niech inne elementy również będą w pastelach. Radzimy jednak zdecydować się na soczyste i intensywne kolory, ponieważ to one wywołają ten właśnie efekt, eksplozji barw.

Jeżeli jednak nie jesteśmy przekonani do zestawiania ze sobą siedmiu czy ośmiu kolorów, spróbujemy z trzema. Ważne żeby to nie były znów te najczęściej powtarzane zestawy – biel i czerń, oliwka i brąz, szarość i bordo – to już było.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *