Farba tablicowa – jak ją wykorzystać w aranżacji mieszkania?

Farba tablicowa – jak ją wykorzystać w aranżacji mieszkania?

Farba tablicowa to jeden z najciekawszych trendów w minionym sezonie. Możemy nią malować nie tylko ściany, ale również meble oraz różnego rodzaju sprzęty. W tym roku cieszy się również niesłabnącą popularnością, dlatego podpowiadamy, jak ciekawie wykorzystać ją w aranżacji swojego mieszkania.

Wydawać by się mogło, że wykorzystanie czarnej farby w aranżacji wnętrz to ryzykowny krok. Nic bardziej mylnego! Farba tablicowa króluje nie tylko w nowoczesnych wnętrzach, ale też w hołdujących jasnej kolorystyce skandynawskich aranżacjach. Nie musimy się zatem obawiać, czy taki element dekoracyjny będzie pasował do naszego mieszkania. Z pewnością sprawdzi się znakomicie.

Tablice w kuchni

Jednym z najciekawszych trendów jest wykorzystanie farby tablicowej w aranżacji kuchni. To pomieszczenie jak żadne inne stwarza szerokie pole do wnętrzarskich eksperymentów z farbą tablicową. Ciekawym pomysłem jest wygospodarowanie jednej ściany lub jej części na tablicę. Można na niej zapisywać np. przepisy czy listę rzeczy do zrobienia oraz krótkie wiadomości dla domowników. Ponadto to znakomite miejsce do rysowania dla dzieci, bo wiadomo przecież, że największą frajdą dla malucha jest mazanie po ścianach.

Odważnym krokiem aranżacyjnym jest pokrycie farbą tablicową powierzchni ściany pomiędzy górnym, a dolnym rzędem szafek. Z jej powierzchni z łatwością usuniemy zabrudzenia, dlatego jest to nie tylko efektowne, ale też praktyczne rozwiązanie. Bardzo atrakcyjnie prezentuje się także zestawienie czerni farby tablicowej zielenią świeżych ziół. Aby osiągnąć taki efekt należy pomalować farbą ścianę, na której zawiesimy doniczki z sadzonkami. Na tak powstałej tablicy można podpisać poszczególne zioła tak, aby wszyscy domownicy mogli się łatwo zorientować w zawartości doniczek.

Meble i drzwi

Farbę tablicową możemy też wykorzystać do efektownego odnowienia drzwi oraz mebli. Taki krok może znacznie ułatwić np. organizację garderoby, ponieważ np. szuflady pomalowane farbą można podpisać zgodnie z ich zawartością.

Farba tablicowa szczególnie dobrze sprawdzi się w pokoju dziecka. Jeśli nie chcemy malować nią ściany lub mebli, możemy wykonać klasyczną tablicę i zawiesić ją na ścianie. Wystarczy pomalować płaską powierzchnię np. płytę wiórową oraz oprawić ją w ramkę. Możemy w tym celu wykorzystać zwykłe drewniane deseczki lub np. stara ramę obrazu.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *