Firany nie muszą być niemodne

Firany nie muszą być niemodne

Panuje stereotypowe przekonanie, że aranżowanie przestrzeni okiennych za pomocą firan, jest już całkowicie niemodne. Okazuje się jednak, że absolutnie nie jest to prawdą.

Domyślamy że, że tego typu myślenie wzięło się z faktu, że przez firany rozumiemy, długie, niemodne, przypominające babcine, wykrochmalone obrusy, firany.

Nowoczesne firanki są jednak dostępne w olbrzymiej gamie wariacji kolorystycznych i nie tylko. Również materiały, z których są produkowane są bardzo różnorodne.

Nie będzie więc większym problemem dopasowanie rodzaju firanek do najbardziej nowoczesnego i minimalistycznego wnętrza.

Zanim jednak kupimy konkretny rodzaj firan, należy wiedzieć, jak mogą one wpłynąć na ogólny wygląd wnętrza, na jego styl i charakter.

Jeżeli mamy niewielkie pomieszczenie, które nie jest zbyt jasne, najlepiej sprawdza się w nim długie zwiewne i jasne firany. Na długie i ciężkie firany pozwolić możemy sobie w momencie, gdy nasz salon to naprawdę duża przestrzeń. Wówczas ich obecność nie przytłoczy pomieszczenia, a wręcz odwrotnie, nada mu bardziej przyjaznego i przytulnego klimatu.

Jeżeli w dekoracji okna zdecydujemy się na wykorzystanie firan bez problemu możemy połączyć je także z innymi akcesoriami, takimi jak rolety czy żaluzje, które świetnie sprawdzają się w momencie, gdy chcemy zmniejszyć ilość promieni słonecznych, które przedzierają się do naszego pokoju.

Modne firany nie powinny być zestawiane z tradycyjnymi zasłonami. Taki zabieg z pewnością byłby zgrzytem dekoracyjnym, tym bardziej, że same w sobie często przypominają właśnie zwiewne zasłony.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *