Fototapeta, elektroniczny kran – czyli inna łazienka

Fototapeta, elektroniczny kran – czyli inna łazienka

Do niedawna łazienka w płytkach to był szczyt luksusu. Tak się do tego przyzwyczailiśmy, że trudno nam zaakceptować inne rozwiązania. Może teraz czas na szkło? Zobacz, co może przydać się w nowoczesnej łazience.

Szklana łazienka

Płytki nie wychodzą z mody, ale są inne praktyczne rozwiązania, które dają większe możliwości. Farby mają tak wiele kolorów, że każdy może wybrać coś dla siebie. Z kolei szklane tafle zabezpieczą ściany przed wilgocią. Szkło zamiast glazury jest coraz popularniejsze. Można wybrać przezroczyste lub barwione szklane płyty.

Szafki i umywalki ze szklane są prawdziwymi ozdobami łazienki. Umywalka w kształcie misy i podświetlana szafka ze szkła ładnie zastąpią klasyczne wyposażenie.

Pomarańczowa umywalka

Kto powiedział, że armatura łazienkowa musi być biała? Pojawia się coraz więcej kolorów. Pomarańczowa kanciasta umywalka i czarny kompakt wc wydają się interesującą alternatywą. Niektóre zlewy to prawdziwe ceramiczne dzieła sztuki, np. inspirowane meksykańskim zdobnictwem. Ręcznie malowany nablatowe umywalki wyglądają jak element drogiej porcelanowej zastawy.

Fototapeta

Gigantyczne zdjęcia na ścianach nie kojarzą się nam dobrze. Pejzaże górskie w salonach to częsty element komponujący się z meblościanką. Jednak fototapety przeżywają teraz drugą młodość i bez problemu można nawet wiele z nich nazwać ładnymi.

Łazienkowe zdjęcie to całkiem dobry pomysł. Trzeba je jednak odpowiednio zabezpieczyć szklanymi taflami. Niektórzy wybierają wodne pejzaże, inni wolą kwiaty lub po prostu abstrakcyjne fotografie. Są jednak zdjęcia udające mozaiki i luksfery, a to w połączeniu z taflą szkła może być ciekawym elementem wystroju.

Kran z kosmosu

Elektroniczne baterie to drogie gadżety i póki co niedostępne jeszcze dla wszystkich. Kran sterowany przez panel dotykowy to już nie element filmu science fiction. Elektroniczne wanny mają sprytnie schowane prysznice, a guziczki pozwalają na sterowanie temperaturą i ilością wody. Baterie prysznicowe pozwalają nawet dbać o ekologię i oszczędzać. Wskazują czas trwania szybkiego prysznica i komunikują, kiedy mycie trwa zbyt długo. Te bardziej cwane potrafią nawet odciąć dopływ wody w imię oszczędności.

Nowoczesne kształty i nietypowe rozwiązania to nie tylko propozycje dla bogaczy. W dobrych sklepach ceny armatury „jak z żurnala” są coraz bardziej przystępne. Może więc uciekając w oszczędność, nie powinniśmy rezygnować z ekstrawagancji i mody w łazience?

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *