Jak niskim kosztem urządzić studenckie mieszkanie?

Jak niskim kosztem urządzić studenckie mieszkanie?

Studia to poważny krok w życiu młodego człowieka, chcemy posiąść wiedzę, niezbędną nam do wykonywania wymarzonego zawodu. Studiowanie dla większości wiąże się z opuszczeniem rodzinnego gniazda, gdzie mieliśmy znajomych i nie musieliśmy się specjalnie troszczyć o to, co będzie dziś na obiad, bowiem dbali o nas rodzice. Ten czas pozwala nam nie tyle, zaznać wolności, co nauczyć się odpowiedzialności. Znalezienie odpowiedniego mieszkania w studenckich miastach jest nie lada wyzwaniem, a co jeśli dodatkowo musimy zadbać o jego urządzenie?

Studenckie mieszkanie wiąże się często z dzieleniem swojego prywatnego miejsca z kilkoma osobami, co za tym idzie – wspólnej odpowiedzialności i podejmowania obopólnie korzystnych decyzji. Jeżeli jesteście paczką dobrych znajomych, takowe przyjdą z większą łatwością. Powszechnie wiadomo, że studencki budżet jest mocno ograniczony. Jeśli zaczepia nas żebrak na ulicy, odpowiadamy, żeby dał nam spokój, ponieważ jesteśmy równie biednymi studentami. Jak więc sobie poradzić i urządzić mieszkanie, jeśli właściciel wynajmowanego przez nas lokalu nie jest skłonny udostępnić nam żadnych dodatków.

Zima to idealny czas do tego, żeby po naprawdę okazyjnych cenach nabyć kilka designerskich elementów do naszego mieszkania. Warto zajrzeć między innymi do sklepu Castorama, gdzie obecnie panują niezłe promocje. Z pewnością przyda Wam się skromy dywanik do przedpokoju. Czekoladowy, zrobiony z polipropylenu nie wyniesie Was więcej niż jedna wizyta u męskiego fryzjera. Niezwykle ważnym elementem każdego domu jest oświetlenie, aby móc dobrze studiować setki naukowych materiałów, musimy posilać się odpowiednim światłem. Często zdarzają się sytuację, kiedy kolega czy koleżanka z pokoju już śpi, a my potrzebujemy ostro wkuwać do egzaminu. Idealnie w takiej sytuacji sprawdzi się stojąca lampa z kloszem i dodatkowym, mniejszym źródłem światła, działającym na zasadzie typowej biurowej lampki. Oczywistym jest, że wynajmowany przez nas lokal nie będzie dla nas niezwykle istotny, ponieważ prawdopodobnie kiedyś go opuścimy, ale warto nadać mu odpowiedniego charakteru. Wiele nie wyniosą Was, na przykład klimatyczne zasłony. Ciekawym rozwiązaniem może być bardzo popularna w ostatnim czasie przenośna szafa na ubrania, która jest również charakterna. Jeśli macie odłożonego nieco grosza i jesteście pewnie, że zadomowicie się na dłużej w konkretnym miejscu, warto też pomyśleć o udekorowaniu ścian. Tania tapeta nie musi kiczowata, a jeśli macie artystyczny zmysł i talent, możecie spróbować samemu wykreować na ścianie coś w stylu malowidła, mogą to być kwiaty albo meksykański Gringo – wszystko zależy do Waszych upodobań.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *