Jak oryginalnie udekorować okno firaną?

Jak oryginalnie udekorować okno firaną?

Okno to wizytówka naszego mieszkania. Warto abyśmy zadbali o jego atrakcyjny i pomysłowy wystrój.

Obecnie w modzie jest dekorowanie okien za pomocą oryginalnych rysunków na szybach lub za pomocą firan, które mają cienkie frędzle, które delikatnie powiewają na naszych oknach. Wybierając firany możemy eksperymentować ze sposobem ich zawieszenia. Możemy je tradycyjnie zamontować na żabkach lub zakładając jedynie na drążku. Możemy także zrezygnować z karnisza i zawiesić je na specjalnych gałkach przykręconych do ściany. Co raz częściej miejsce firan zajmują rolety, które także mogą stanowić bardzo oryginalne i dekoracyjne akcesoria okienne. Ciekawie prezentują się rolety rzymskie, które mają regulowaną długość, a przy tym łatwo się je czyści, w przeciwieństwie do żaluzji.

zaslony 1

Jeśli zdecydujemy się jednak na tradycyjne zasłony, to ciekawie wyglądają te z wyszytymi elementami nawiązującymi do charakteru wnętrza. I tak, w kuchni idealnie sprawdzą się zasłony z wyszywanymi owocami lub specjalne naklejki z warzywami umieszczane na szybie, które potem z łatwością można usunąć. W kuchni zazwyczaj lepiej sprawdzają firany krótsze – sięgające połowy okna lub parapetu. Obecnie najmodniejsze firany wycinane są u dołu w półkola. Możemy zdecydować się na krótszy środek i dłuższe boki lub symetrycznie rozmieszczone trzy półokrągłe wycięcia. Jeśli jednak komuś nie przypadną do gustu motywy typowo kuchenne, to ciekawym rozwiązaniem jest założenie w kuchni firan ozdobionych wzorami kwiatowymi. Z kolei w tradycyjnie urządzonym salonie najlepiej sprawdzą się zasłony o wzorach kwiatowych, w stonowanej kolorystyce.

Aranżację okien dopełni dekoracja parapetu. Na parapecie możemy umieścić kompozycje kwiatowe lub inne ozdoby w zależności od tego w jakim stylu urządzone zostało nasze pomieszczenie.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *