Jak szybko i tanio odnowić wnętrze?

Leroy MerlinNie każde odnowienie mieszkania musi być bardzo kosztowne i czasochłonne – jest wiele sposobów na to, by małe zmiany spowodowały duże efekty. Co zrobić, aby szybko i tanio odświeżyć każde wnętrze?

Ściany jak malowane

Najprostszy i najbardziej efektowny sposób na zmianę nastroju i charakteru danego wnętrza, to pomalowanie go. Obecnie mamy bardzo duży wybór kolorów i rodzajów farb – dzięki czemu możemy dobrać idealny ocień i osadzić go w naszym otoczeniu już po jednym malowaniu. Jeśli chcemy zaoszczędzić jeszcze więcej czasu, wystarczy, jeśli pomalujemy jedną ścianę – jest to bardzo modne, a do tego tanie i szybkie. Dobrym sposobem na szybką dekorację ścian jest użycie specjalnych szablonów – duży wybór wzorów i rozmiarów szablonów spotkamy np. w sklepie Leroy Merlin. Tam też znajdziemy specjalne filmiki instruktażowe, które pokażą nam jak powinniśmy wykonywać takie prace – krok po kroku. W Leroy Merlin znajdziemy też bardzo obfity wybór fototapet ściennych. Ostatnio są one wielkim przebojem – gdyż pozwalają na bardzo kreatywne i efektowne aranżacje – a do tego są tanie i łatwe w naklejaniu.

Meble jak nowe

Jeśli znudziły nam się stare meble, nie musimy zaraz się ich pozbywać. Czasami wystarczy kilka drobnych zmian, by nasze meble zyskały zupełnie nowy charakter. Jedną z bardziej efektownych i tanich metod dekoracji mebli jest decoupage. Jednak trzeba być ostrożnym, jeśli chodzi o tę metodę, bo podobno ma silne właściwości uzależniające – i jak raz się spróbuję, to trudno oderwać się od ozdabiania kolejnych mebli. Można także meble zabejcować i nadać im ciekawy odcień lub efektownie postarzyć specjalnym lakierem pękającym. Warto też zaprzyjaźnić się z tapicerem i oddać do niego swoje stare meble – wówczas stosunkowo niewielkim kosztem, możemy zyskać stylowe, unikalne meble – dokładnie takie, jak chcemy. Dokładne techniki renowacji i decoupage możemy za darmo zdobyć na stronie Leroy Merlin.

Podłoga to podstawa!

Kolejnym tanim i szybkim sposobem odmiany naszych wnętrz jest stylowe odzianie naszych podłóg. Kolor i rodzaj naszego domowego podłoża może całkowicie zmienić nastrój i charakter pomieszczenia. Dlaczego nie wprowadzić do naszego salonu puchatego, przytulnego dywanika? Może ożywmy nasz korytarz tęczowym dywanikiem lub wykładziną w odważnym kolorze. Dywaniki z łatwością można zmieniać, a ich koszt jest stosunkowo niewielki. Jeśli znudziły nam się podłoga w kuchni nie musimy zaraz jej zrywać – okryjmy podłogę nową wykładziną – efekt będzie natychmiastowy, a do tego nie obciąży zanadto domowego budżetu.

Okno na świat

Podobno firany i zasłony są prawie rzęsy domowego okna – to one stylowo oprawiają nasze okno na świat, a ich barwa tworzy delikatną, kolorową mgiełkę. Jeśli zależy nam na szybkiej i efektownej zmianie – zafundujmy sobie nowe firanki i zasłony i stwórzmy efektowne upięcia. Do tego nia zaniedbujmy parapetu i zadbajmy o piękne kwiaty i donice. Jeśli szukamy swojego stylu skorzystajmy z porad i produktów uznanych sklepów budowlanych.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *