Jak udekorować dom na święta?

Jak udekorować dom na święta?

Idą święta! I to wielkimi krokami. To już ostatni dzwonek, żeby pomyśleć o przystrojeniu domu. To nie jest takie proste, ale przy odrobinie dobrej woli twój dom będzie wyglądał uroczo. Nie dopuść do tego, żeby twoi domownicy nie odczuli atmosfery świątecznej z powodu broku odpowiedniej aranżacji wnętrza. Nie daj satysfakcji sąsiadom, którym wydaje się, że mają najlepiej ubraną posesję w okolicy.

 

Masz dwie możliwości – albo wydać więcej pieniędzy na gotowe ozdoby i stroiki i zaoszczędzić czas, albo poświęcić kilka wolnych wieczorów i własnoręcznie zrobić unikatowe stroiki i ozdoby choinkowe. Druga opcja jest odradzana osobom, które mają dwie lewe ręce. Efekt może być daleki od oczekiwanego. Jeżeli kupujesz „gotowce” to postaw na jeden, dwa lub trzy (jeśli masz duży dom) wyraziste elementy i zrezygnuj z wielu drobnych bibelotów. Wystarczy, że na poręczy balustrady umieścisz pokaźną girlandę a w salonie ustawisz dorodną choinkę. Możesz także skusić się na zastosowanie sztucznego śniegu w sprayu i pomalować nim okna. Nie rób tego spontanicznie, bo byle jakie bohomazy będą wyglądały okropnie. Użyj specjalnych szablonów.

Jeśli masz zamiar podejść do zadania bardzo ambitnie i masz zdolności manualne, to zaopatrz się w sklepie papierniczym w niezbędne akcesoria: kolorowy papier, wstążki, nożyczki, brokat. Kup gałązki świerkowe i zrób stoiki. Upleć z gałązek wieniec i przybierz go na przykład wstążkami, szyszkami pomalowanymi na złoto. Najładniejszym wieńcem udekoruj drzwi wejściowe. Na stół zrób mniejsze stroiczki. Możesz w takim wieńcu ułożyć pomarańczę nabitą goździkami – nie tylko ładnie wygląda, ale przepięknie pachnie. Nawet świąteczne pierniczki możesz wykorzystać jako ozdobę jeżeli ładnie je polukrujesz i powiesisz na choince. Na stole ustaw świece. Można dostać takie o zapachu waniliowym lub cynamonowym. Takie płonące wieczorem świeczki każdego wprawią w dobry nastrój i przypomną święta z okresu dzieciństwa.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *