Jak uzyskać przytulne wnętrze

Jak uzyskać przytulne wnętrze

Urządzając mieszkanie, jednym z pożądanych efektów jest posiadanie ciepłego i przytulnego wnętrza. Jeśli chcemy je osiągnąć w prosty i szybki sposób polecamy zapoznać się naszymi poradami.

Ciepłe wnętrze można uzyskać za pomocą kilku aspektów.
Po pierwsze kolory. Najcieplejszymi kolorami są odcienie związane z kolorem czerwonym, czyli sama czerwień, kolor pomarańczowy, brąz a także kolor żółty. Nie stosujmy z kolei barw zimnych, czyli koloru metalowego, srebrnego oraz białego. Kolory możemy użyć zarówno w głównych elementach wyposażenia (meblach, dywanach) jak i pozostałych akcesoriach wyposażenia.

Po drugie oświetlenie. Chcąc uzyskać wnętrze o charakterze ciepłego i przytulnego kąta nie możemy mieć w nim jednego źródła światła. Niech będzie ich kilka, co zapewni wyjątkową atmosferę. Przykładowo, w salonie oprócz lampy głównej, niech stanie dodatkowa, mała lampka  np. przy kanapie lub przy telewizorze. Możemy zastosować także lampy ścienne. Doskonałym dopełnieniem oświetlenia we wnętrzach są świeczniki, które swoimi bogatymi kształtami i kolorystyką idealnie wpasują się w każde pomieszczenie, nadając im akcent ciepła.

przytulne wnetrze

Po trzecie wyposażenie wnętrz. Najbardziej przyjazne wnętrze to wnętrze drewniane. Nie bójmy się mieć ani drewnianych mebli, ani drewnianych akcesoriów. Co więcej wypełnijmy wnętrze najprzeróżniejszymi elementami. Nawet jeśli będzie trochę przepełnione zawsze to lepiej niż nieposiadanie w nim żadnych akcesoriów.  Zapamiętajmy, że puste pomieszczenie nigdy nie osiągnie ciepłego klimatu.

Po czwarte połączenie nowoczesności z antykami. Przytulne wnętrze można także osiągnąć za pomocą połączenia starych i nowych mebli, które w otoczeniu np. pomarańczowych barw stworzą przyjazną atmosferę, do której chętnie powrócimy po ciężkim dniu w pracy.

Podsumujmy.
Ciepłe i przytulne wnętrze otrzymamy poprzez:

  • użycie czerwieni,pomarańczu, żółci oraz brązu we wnętrzach,
  • odpowiedniego oświetlenia w większej ilości,
  • aranżacji wnętrz w aspekty drewniane,
  • wyposażeniu wnętrz w przeróżne akcesoria,
  • połączeniu antyków z elementami nowoczesności.

cieple wnetrze

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *