Jak zaaranżować idealną kuchnię?

Jak zaaranżować idealną kuchnię?

Idealnie zaaranżowana kuchnia to nie tylko ładnie dobrane meble, droga podłoga, czy nowoczesna płyta indukcyjna. Liczy się przede wszystkim funkcjonalność, energooszczędność i ekologiczne wykorzystanie wody.

Pomocna w spełnieniu tych wszystkich funkcji jest bez wątpienia bateria kuchenna. Pełni ona bardzo ważną rolę, bowiem dobrze dobrana ułatwi codzienne czynności i wspomoże zmniejszenie wykorzystania przez nas wody.
Baterie mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej wybieramy te, z mosiądzu, pokryte chromem. Luksusowe są też modele z wykończeniami w kolorze srebra lub złota.

Baterie kuchenne podobnie jak łazienkowe można montować w różny sposób. Ogólnie dzieli się je na stojące i naścienne. Jedne montuje się do brzegu zlewu, drugie do ściany, w odległości mniej więcej 25-35 cm od krawędzi zlewu.
O rodzaju baterii warto pomyśleć przyszłościowo. Znacznie łatwiej montuje się i później wymienia baterie naścienne.

Jeśli chodzi o oszczędność
Polecane są baterie sztorcowe jednouchwytne. Potrafią one ustawić nam odpowiednią temperaturę wody i jednocześnie intensywność strumienia.
Ostatnio na rynku pojawiły się także baterie, które serwują nam wrzątek prosto z kranu. Nie musimy zatem gotować wody. Wystarczy podstawić szklankę pod kran i gotowe.

Strumień wody z naszej baterii powinien płynąć wprost na środek komory zlewu. Tylko wtedy możemy odpowiednio wykonywać wszelkie prace kuchenne. Ponadto dobrze wymierzmy końcówkę baterii w porównaniu z głębokością zlewu, aby później nie okazało się, że nie mamy możliwości wygodnego napełnienia niektórych naczyń.

Główną częścią baterii i jednocześnie najważniejszą jest głowica ceramiczna. To ona najczęściej ulega zniszczeniu. Upewnijmy się zatem już przy zakupie jak o nią dbać, jakimi środkami czyścić. Unikniemy tym samym niepotrzebnego wydawania pieniędzy.

baterie kuchenne

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *