Jakie dodatki do domu są najmodniejsze – trendy na 2017 rok!

Jakie dodatki do domu są najmodniejsze – trendy na 2017 rok!

Choć zeszłoroczne trendy wnętrzarskie tego nie zapowiadały, rok 2017 obfituje w naturalne rozwiązania do mieszkań. Chłodne barwy błękitu i granatu zostały wyparte przez radośniejsze i cieplejsze zielenie, a sztywny modernizm ustąpił miejsca przytulności i przestronności. Jak aranżować wnętrza zgodnie z obecną modą?

Zielono mi…

Kolorem rokiem 2017 wybrany został odcień Greenery – dlatego też ta i podobne jej barwy są wyznacznikiem obecnych trendów. Należy jednak aranżować wnętrza z uwagą, aby nie przesadzić i nie stworzyć wnętrza nudnego i powtarzalnego. Jeśli więc decydujemy się na zielone ściany, zrezygnujmy z licznych dodatków w tym kolorze, ewentualnie wybierajmy takie, o odcieniu znacznie różniącym się od wybranej farby. Dobrym rozwiązaniem zdaje się też być wybranie jednej ściany i zabarwienie jej zielonym – wtedy w kwestii zielonych dodatków możemy bardziej poszaleć!

bedroom-389254_1280

Które kolory grają w zielone?

Odpowiednie zestawienie kolorów pomoże osiągnąć nam nasz cel – przytulność i swobodę w mieszkaniu. Wybierajmy więc barwy, w których czujemy się dobrze. Spójną całość z zielenią na pewno stworzą odcienie brązu i beżu – barwy te ciągle obracają się w pożądanym kręgu natury. Sensowne wydają się też być białe dodatki, które nieco rozjaśnią leśny krajobraz naszego salonu – możemy sięgnąć po firanki lub poduszki w tym kolorze. Odpowiednie będą również dywany i tkaniny w odcieniach szarości. Jak inaczej wykorzystać zieleń w domu? Tutaj znajdziesz garść inspiracji: http://kobietamag.pl/modne-dodatki-wnetrz-przyniosl-2017/

kwiaty

Rok w lesie

Dodatki do tak urządzonych wnętrz zdają się być oczywiste. Stawiamy na rośliny doniczkowe w różnych odsłonach – duże drzewka ustawione na podłogach, doniczki z ziołami do kuchni, sukulenty i rośliny pnące – im większa różnorodność wybieranych kwiatów, tym bardziej zbliżamy się do natury. Do tego można dobierać akcesoria korkowe, oraz drewniane – nie tylko te ze sklepów, ale również samodzielnie wykonywane! Podłoga drewniana lub z terakoty będzie najlepszym uzupełnieniem naszego otoczenia. Rok 2017 można nazwać rokiem w lesie, ale jeśli będziemy się dobrze czuli w takim wystroju, możemy go oczywiście zaadaptować na dłużej.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *