Jakie mamy rodzaje kabin prysznicowych?

Jakie mamy rodzaje kabin prysznicowych?

Producenci oferują swoim klientom wiele kabin prysznicowych do wyboru. Wybór konkretnego rodzaju zależy przede wszystkim od miejsca, jakim dysponujemy w łazience, jak również od indywidualnych preferencji.

Kabiny profilowe

Najbardziej popularnym rodzajem kabin prysznicowych są te profilowe. Najczęściej wykonane są one z aluminium, z chromowanymi elementami. W zależności od rodzaju wyróżnia się kabiny płaskie, jak i te zaokrąglone. Do tego rodzaju kabin prysznicowych bardzo łatwo jest zamontować brodzik – kwadratowy, prostokątny lub półokrągły. Dużo droższym rozwiązaniem jest kabina bezramowa. Jest to bezramowa konstrukcja, ze szkła, z zawiasami montowanymi bezpośrednio w fali szkła. Wyróżnia się kilka rodzajów kabin – te wolno stojące, narożne oraz przyścienne. Istnieje również możliwość zamówienia kabiny prysznicowej na specjalne zamówienie z wybranymi przez klienta wymiarami.

Montowana narożnie

Kabina montowana narożnie jest najpopularniejsza. Niejednokrotnie jest ona montowana w łazienkach, w których już zamontowana jest wanna. Ustawiona jest w narożniku łazienki, dzięki czemu bardzo łatwo jest ją dopasować do praktycznie każdego wnętrza. Występuje w odmianie z brodzikiem lub bez niego.

bathroom-1178723_960_720

Inne rozwiązania

Kabina prysznicowa może zostać również zamontowana na jednej, dwóch lub nawet trzech ścianach. Wówczas na jednej ze ścian montuje się baterię prysznicową. Kabiny wolnostojące również cieszą się ogromną popularnością. Idealne są do dużych łazienek, czy też do salonu kąpielowego. Kabiny tego typu nie przylegają do żadnej ze ścian, właśnie dlatego wymagają dużej ilości miejsca. Więcej porad można uzyskać tutaj.

Kabina tego typu jest ozdobą łazienki i podkreśla jej unikatowość. W przypadku niestandardowych łazienek możliwe jest również zamówienie kabiny prysznicowej na wymiar. Dzięki temu można ją dostosować idealnie do naszych zapotrzebowań. Dzięki temu można dopasować zarówno szerokość, długość, jak i wysokość kabiny prysznicowej. Dodatkowo można zamówić dodatkowe ścianki, wycięcia, czy inne modyfikacje. Tego typu kabiny prysznicowe idealnie sprawdzają się do łazienek umiejscowionych na poddaszu lub w pomieszczeniach ze skosami.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *