Jakie meble będą pasowały do Twojej łazienki?

Jakie meble będą pasowały do Twojej łazienki?

Niezależnie od tego, czy na wymianę mebli łazienkowych decydujemy się podczas remontu mieszkania,  czy też urządzamy je zupełnie od zera, wybór mebli łazienkowych jest bardzo trudny. Ich oferta jest ogromna, możemy wybierać w różnych stylach i kolorystyce. Jak zatem dobrać meble do łazienki aby były funkcjonalne i nas nie przytłaczały?

Wybierając meble łazienkowe kierujemy się zazwyczaj ich estetyką i tym, czy będą pasowały do naszej koncepcji aranżacji mieszkania. I bardzo dobrze, bowiem najważniejsze jest abyśmy się dobrze czuli w swoich czterech ścianach. Przy wyborze warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na wygląd mebli, ale również na ich trwałość. Należy pamiętać, że łazienka to bardzo specyficzne miejsce, w którym występują częste zmiany temperatury i wilgotności powietrza. Niezwykle istotne jest więc to, aby meble które wybierzemy do naszej łazienki były wykonane z dobrej jakości, wodoodpornych materiałów. Dobrym materiałem jest drewno i płyta MDF – są odporne na wilgoć i dodatkowo lakierowane, aby jeszcze bardziej chronić je przed działaniem wody. W marketach najtańsze meble wykonane są z materiałów drewnopodobnych, które po pewnym czasie ulegają działaniu wilgoci i stają się mało estetyczne.

syfony umywalkowe

Do niedawna w naszych łazienkach królowały klasyczne, białe meble. Obecnie trendy bardzo się zmieniły i czasem fantazja producentów może zadziwić. W zależności od naszego gustu możemy wybierać meble klasyczne, nowoczesne a nawet stylizowane na antyczne. Bogactwo zdobień i kolorów, łączenie materiałów (szkła, drewna i metalu) powodują, że nawet najbardziej wymagający bez problemów znajdą meble do swojej łazienki. Zazwyczaj możemy także kupować gotowe zestawy łazienkowe.

Jeżeli jesteśmy zdecydowaniu co do stylistyki mebli, to większy problem możemy mieć z wpasowaniem szafek do wielkości łazienki. O ile przy dużej łazience dużo łatwiej jest nam zagospodarować przestrzeń, to w małej nie jest to już takie proste. Warto jednak wygospodarować przynajmniej szafkę pod umywalką, aby trzymać w niej najpotrzebniejsze przybory.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *