Jakie wybrać uchwyty do mebli?

Jakie wybrać uchwyty do mebli?

Podobno diabeł tkwi w szczegółach, dlatego urządzając wnętrze, warto zatroszczyć się nawet o najmniejsze detale. Wybierając uchwyty do mebli, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach.

Jakie powinny być?

Uchwyty meblowe powinny być przede wszystkim wytrzymałe, w końcu używamy ich wielokrotnie nawet w ciągu jednego dnia. Poza funkcjonalnością jednak niezwykle ważne jest dopasowanie ich nie tylko do danego mebla, ale też do stylu wnętrza. Od tego warto zacząć – jeśli nasza aranżacja jest minimalistyczna, dobre wrażenie zrobią proste geometryczne kształty uchwytów.

Meble na wysoki połysk zyskają wdzięku w duecie z uchwytami wykonanych ze szkła lub błyszczących materiałów. Do pomieszczeń w stylu klasycznym pięknie pasują detale nawiązujące do dawnych ornamentów. W nowoczesnych wnętrzach swoją rolę z kolei spełnią kolorowe, zachwycające różnorodnością form uchwyty.

Wybór tworzywa

Przy zakupie uchwytów warto zwrócić uwagę na tworzywo, z którego są one wykonane. Wpływa to na ich użyteczność. Uchwyty najczęściej tworzone są ze stopu cynku i aluminium, dodatkowo poddawanego procesom galwanizacji i patynowania. Na rynku dostępne są również uchwyty wykonane z wytrzymałych tworzyw sztucznych. Jeśli jakieś rozwiązanie dekoracyjne nam się podoba, a nie możemy znaleźć go w ofercie handlowej, mamy szansę zamówić je bezpośrednio u dostawcy. Należy jednak pamiętać przy tym o kosztach transportu i dodatkowym czasie oczekiwania.

Jaka wielkość?

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać przy wyborze uchwytów meblowych, jest ich wielkość. W zależności od mebla, któremu mają służyć, elementy te zawsze powinny być poręczne dla nas i ułatwiać otwieranie, zamykanie czy wysuwanie danego elementu meblowego. Na rynku znajdziemy uchwyty jednopunktowe i dwupunktowe o różnych rozstawach, dzięki temu swobodnie dopasujemy je np. do kompletów mebli modułowych. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź też tutaj.

pexels-photo-90319

Bardzo łatwy montaż

Jeśli chodzi o montaż uchwytów, to w większości przypadków jest on niezmiernie łatwy. Polega jedynie na przykręceniu przy pomocy śrubokręta jednego bądź dwóch wkrętów metrycznych. Można to zrobić samemu, zapewniając swoim meblom fantastyczne i funkcjonalne uchwyty, a sobie samemu ułatwiając korzystanie z wymarzonych mebli.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *