Kabina prysznicowa czy wanna? Co wybrać?

Kabina prysznicowa czy wanna? Co wybrać?

Zarówno wanna, jak i prysznic mają swoich zwolenników, a także przeciwników. Jedni zdecydowanie wolą wybrać wannę, natomiast drudzy zdecydowanie wolą prysznic – to kwestia indywidualnych preferencji.

Statystyki nie kłamią

Statystyki jednak nie pozostawiają żadnych złudzeń. Zdecydowanie częściej ludzie wybierają do swojej łazienki kabiny prysznicowe aniżeli wanny. Prysznice powiązane są z bardzo aktywnym i szybkim sposobem życia, jakie coraz częściej większość z nas prowadzi. Dzięki prysznicowi dużo oszczędzamy czasu, można go poświęcić na różne zabiegi higieny osobistej. Do tego dochodzi jeszcze oszczędność – minuta prysznica to niecałe 30 litrów wody, gdzie kąpiel w wannie to aż 100 litrów.

Dobre starszych i młodszych

Kabiny prysznicowe są również idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób starszych, jak i dzieci. Dzięki zastosowaniu brodzika z niskim progiem oraz użyciu specjalnych krzesełek do kabin prysznicowych możliwe jest również branie prysznica w pozycji siedzącej. Zastosowanie głębokiego brodzika z funkcją przelewową jest również bezpiecznym rozwiązaniem – zapobiega bowiem poślizgnięciu się. Więcej ciekawych rad pod linkiem http://www.matkamezatka.pl/2016/10/czas-na-nowoczesne-kabiny-poznaj-5.html.

cat-1052060_960_720

A co z wanną?

Wiedząc tyle o prysznicu – czy wanna to przeżytek, który jest coraz rzadziej wybierany?  Dzisiaj producenci wanien oferują swoim klientom wiele nowych funkcji oraz rozwiązań. Standardem w wannach stały się opcje hydromasażu lub wanny z funkcją jacuzzi. Tradycyjne wanny również cieszą się popularnością podobną do tej sprzed lat. Decydują się na nią nie tylko pary z dziećmi, dzięki czemu kąpiel pociech jest dużo prostsza. Również długie relaksujące kąpiele przy świecach kuszą część konsumentów do wyboru właśnie wanny.

Wybór wanny lub prysznica jest uwarunkowany przede wszystkim od samych zainteresowanych. Za jednym lub drugim wyborem przemawia wiele zalet, jak i wad. Jeżeli posiada się dużą łazienkę, wówczas można pozwolić sobie na dużą wannę ze wszelkimi udogodnieniami. Jednak duże mieszkania, które dysponują dwiema łazienkami, aby móc dogodzić każdemu, są obecnie rzadkością. Można zastosować kompromis – wannę z zasuwanymi bokami. W przypadku kiedy się śpieszymy – wybieramy prysznic. Kiedy chcemy się zrelaksować i zażyć przyjemności – wówczas wanna będzie idealnym rozwiązaniem.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *