Kamień naturalny w aranżacji wnętrz c.d.

Kamień naturalny w aranżacji wnętrz c.d.

Jeżeli elementy kamienne chcemy wprowadzić do małego pomieszczenia, trzeba tu wykazać się dużym wyczuciem dekoracyjnym. Jeden surowiec nie powinien zdominować całej przestrzeni. Najlepiej zdecydować się na kamień o delikatnym wzorze i ciepłej barwie. Dobrym rozwiązaniem będą kamienne obrazy, tworzące motywy roślinne. Nie zdominują one wnętrza, ale z pewnością przyciągną uwagę, nadając ogólnemu wystrojowi wyrazistości.

Aby odpowiednio wyeksponować kamienne elementy należy dobrać tu odpowiednie oświetlenie. Kamień to materiał o dużym potencjale, należy więc go w stu procentach wykorzystać. Pamiętajmy więc o zamontowaniu odpowiedniego oświetlenia dekoracyjnego, i to niezależnie od tego, czy jest to duże, czy małe pomieszczenie. Dobrze jest skierować strumień światła bezpośrednio na kamienne elementy. Taki zabieg doskonale uwypukli naturalne piękno i ciepło kamiennych blatów, ścian, kominków. Samo pomieszczenie wyglądać będzie również o wiele bardziej przytulnie.

Do wykończenia ścian i posadzek należy wybrać odpowiedni rodzaj kamienia. Do wykończenia podłogi najczęściej wykorzystuje się granit i marmur, nieco rzadziej, ale również – wapienie, kwarcyt i trawertyn. Do wyłożenia ścian natomiast, wykorzystać można niemal każdy rodzaj kamienia. Pamiętać należy jedynie o tym, że te o twardości mniejszej niż 2 w skali Mohsa, wymagają wzmocnienia za pomocą specjalnych klejów i szpachli.

Dbając o estetykę pomieszczeń, nie zapominajmy o tym, że głównym celem aranżacji wnętrz, jest nie tylko dekoracyjny wygląd, ale również funkcjonalność. Okazuje się jednak, że kamień doskonale sprawdza się w pomieszczeniach z tych dwóch właśnie względów. Poza efektownością wizualną, możemy mieć pewność, że elementy wykonane z kamienia, posłużą nam na długie lata. Spory wybór kamiennych posadzek znajdziemy tutaj.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *