Kamień naturalny w aranżacji wnętrz

Kamień naturalny w aranżacji wnętrz

Kamień, to przy drewnie jeden z tych najbardziej zbliżonych naturze materiałów, jakie wykorzystuje się w aranżacji wnętrz. Współczesne rozwiązania dekoratorskie znajdują coraz więcej jego zastosowań. Bardzo często to właśnie tym materiałem zastępuje się tradycyjne i bardzo popularne tapety i płytki ceramiczne. Największym plusem kamiennych elementów jest ich ponadczasowość i niezwykła wytrzymałość. W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy więc kilka inspiracji aranżacyjnych w wykorzystaniem kamiennych okładzin.

Okazuje się, że kamień mimo swoich cech, jakimi są twardość i odporność, jest materiałem bardzo plastycznym. Łączy on w sobie ponadczasową elegancję i prostotę formy.

W sklepach z tego typu materiałami, mamy olbrzymi wybór kamieni o różnorodnej strukturze, właściwościach, kolorach i fakturach. Najczęściej wykorzystywanymi w projektach są jednak te uniwersalne, o stonowanych barwach, takie jak granit czy marmur. Nadal jednak jesteśmy więc ostrożni. I bardzo dobrze, ponieważ kamień nie powinien dominować wnętrza, a jedynie podkreślać jego charakter, stanowić kwintesencję całej aranżacji.

Na większe szaleństwa z tym tworzywem pozwolić możemy sobie wówczas, gdy mamy do zagospodarowania większą przestrzeń. Wówczas kamień może być ozdobną posadzką, stylowym kominkiem, czy też niekonwencjonalną ozdoba ściany. Tu doskonale sprawdzą się odcienie naturalnych kamieni, przez całą paletę beżów z kontrastowymi zestawieniami kamieni o mocnych kolorach czerni i czerwieni.

Bardzo efektownym rozwiązaniem jest wykonanie kamiennej mozaiki. Taki element wykończenia podłogi w pomieszczeniu nada mu również eleganckiego szyku.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *