Kilka pomysłów na świąteczne dekoracje

Kilka pomysłów na świąteczne dekoracje

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W sklepach pojawiają się już sztuczne choinki, bombki, łańcuchy, lampki. Ulice pomału zaczynają rozświetlać kolorowe światełka. Niebawem na rynkach staną ogromne, żywe choinki i piękne, tradycyjne szopki. Kto wie, może spadnie śnieg…

A my będziemy – jak co roku – zabiegani w trosce o prezenty i wigilijne potrawy. Aby uniknąć gwaru świątecznych obowiązków, należy dokładnie rozplanować sobie działanie i z pewnością nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Przygotowanie i ustrojenie mieszkania to czynności, które spokojnie można wykonać kilka dni wcześniej.

Aby pomóc Wam w aranżacji świątecznego mieszkania, podpowiemy kilka modnych w tym roku świątecznych ozdób:

1. ozdoby filcowe – filc to ostatnimi czasy bardzo modny materiał. Jest tani, dostępny w różnych kolorach i stosunkowo łatwy w obróbce – wystarczy wyciąć odpowiednie kształty i np. skleić poszczególne elementy albo przyszyć. Jeżeli ktoś posiada zdolności plastyczne może sam przygotować np. takie ozdobne podstawki – obrazki…

ozdoba filcowa

lub dekoracyjne zawieszki. Można zawiesić je praktycznie wszędzie – na większej choince, na kominku, na uchwytach od mebli.

zawieszki filcowe

Dla nieposiadających zdolności artystycznych najlepszym rozwiązaniem będą gotowe elementy jak np. filcowa girlanda, którą można zawiesić na ścianie, lub położyć na obrusie.

2. ciekawe świeczniki – od zawsze wprowadzają wyjątkowy nastrój. Za dnia pięknie wyglądają i tworzą świąteczny wystrój, wieczorem- zapalone wywołują niezapomniany klimat. Podczas wigilijnej kolacji sprawią, że nabierze ona magicznego i uroczystego charakteru.

świecznik

3. koraliki, gwiazdki – można zakupić je w postaci sznura na metry, dostępne są jednak również gotowe zestawy, np. gwiazdki czy koraliki do zawieszenia. Efektownie będą wyglądać nie tylko podwieszone do lampy sufitowej, ale i położone na wigilijnym stole jako dekoracja.

4. świąteczne figurki – czyli mikołaje, gwiazdki, choinki, renifery, małe chatki zasypane śniegiem. Jednym słowem, wszystko co kojarzy nam się ze Świętami. Dostępne są zarówno kolorowe, tradycyjne figurki, jak i te o nowoczesnym wzornictwie i stonowanych barwach, dlatego każdy znajdzie ozdoby pasujące do swojego wnętrza. W tym przypadku nie warto stawiać na ilość. Czym więcej figurek, tym większy chaos i mniejszy efekt. Trudniej jest wtedy skupić uwagę na jednej. Warto dlatego wyeksponować tylko te figurki, które naprawdę są tego warte. Można je postawić na parapecie, na komodzie, koło telewizora, na stole czy w pokoju dzieci.

renifer

5. filcowy bieżnik – świetnie wygląda np. czerwony lub zielony filcowy bieżnik wycięty we świąteczne wzory i położony na białym obrusie. Z pewnością ożywi cały stół i będzie stanowił tło dla aranżacji stołu. Warto pod niego wybrać serwetki, świeczniki i inne ozdoby. Nowocześnie i ekstrawagancko będzie wyglądał z kolei bieżnik złoty, srebrny lub czarny. Jeżeli nie macie takiego bieżnika warto wykorzystać jakikolwiek, po to, aby ożywić zwykły, biały obrus.

bieżnik

1 komentarz

  1. W moim domu podczas świąt królują wszelkie Mikołaje i Aniołki! (te czekoladowe stoją na tyle wysoko, żeby nie mogły ich sięgnąć łapki synka!) a do tego rozwieszamy białe lampki choinkowe! Dają cudowny nastrój i przyjemne, ciepłe światło!

    Odpowiedz

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *