Łóżko wodne!

lozko wodneKażdy z nas chociaż raz w życiu marzył o tym, by mieć w sypialni łóżko wodne. Zazwyczaj kusiły nas w amerykańskich filmach, gdzie niemal każda rodzina posiadała takowe na wyposażeniu domu.

Nie ma nic dziwnego w tym, że tak wiele rodzin je wybiera. Łóżka wodne są przede wszystkim bardzo wygodne. Jak żadne inne meble umożliwiają nam doskonały odpoczynek i relaks, dzięki podparciu dla całego naszego ciała.

Mało tego łózko wodne podobno leczy bezsenność u wielu osób i jednocześnie pomaga zwalczać dolegliwości kręgosłupa.

Dlaczego łóżko wodne jest tak wygodne? Ponieważ idealnie dopasowuje się do naszego ciała. Nie ważne, czy leżymy na boku, czy na wznak.

Można powiedzieć, że łóżko wodne nie odkształca się. Za każdym razem, gdy kładziemy się na nim dopasowuje się do naszego ciała, a po naszym powstaniu wraca do podstawowego kształtu. Nie ma chyba łóżka, które byłoby pod tym względem bardziej elastyczne. Nawet najdroższe materace sprężynowe lub piankowe po jakimś czasie zmieniają bowiem kształt.

Jaki pozytywny wpływ na nasz organizm ma wodne łóżko?

  • Odciąża nasz kręgosłup w tym także dysk,
  • zmniejsza ból mięśni,
  • pozwala na pozbycie się bóli reumatycznych.

Dla wszystkich uwielbiających higieniczną czystość dodatkowa cecha na plus: łóżka wodne bardzo łatwo jest doprowadzić do czystości, drelich możemy wyprać, a resztę wytrzeć szmatką.
Szczególnie poleca się łóżka wodne wszystkim kobietom w ciąży. Znacznie bardziej relaksują się i odpoczywają na tego typu łóżkach. Szczególnie pod ciepłą pościelą.

Za luksus trzeba zapłacić!

Cena łóżka wodnego nie jest niska. Ma to jednak swoje podłoże w jakości materiału, z którego jest wykonane. Materace wodne są w stanie wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat pełniąc swoje funkcje w niezmienionej formie. Porównując go tym samym do zwykłego materaca to pokonuje go niemal dwukrotnie.

sypialnia
Cena łóżka wodnego to około 3000 tys zł. Oczywiście cena wzrasta w zależności od tego jakie elementy dodatkowe dobierzemy sobie do zestawu podstawowego oraz czy np. wybierzemy łóżko z funkcją ogrzewania. Tańszą opcja jest sam materac wodny, który kosztuje ok. 1000 zł.

Obecnie nie tylko łóżka wodne zdobią nasze sypialnie. W ofercie producenci mają także fotele, a nawet stoliki nocne.
Całe zestawy to jednak luksus dla bogaczy. Zwykłego Kowalskiego może nie być stać na takie meble. Koszt zestawu dochodzi bowiem nawet do 20 000 zł.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *