Magia kobiecego spojrzenia to perfekcyjny makijaż oczu

Magia kobiecego spojrzenia to perfekcyjny makijaż oczu

Bardzo ważne jest, aby w makijażu nacisk położyć na podkreślenie oczu. Zalotne, ale i pełne tajemniczości spojrzenie, to niewątpliwy atrybut współczesnej kobiety.

Wybierając cienie do powiek powinno się zwrócić uwagę nie tylko na barwę tęczówki, ale również na odcień naszej karnacji i kolor włosów. Kobiecie o niebieskich oczach i jasnej karnacji będą pasowały inne kolory niż tej o ciemniejszej, oliwkowej. Nanosząc kolor na powiekę należy kierować się zasadą, aby unikać odcieni, które zbliżone są do koloru naszej tęczówki, gdyż chodzi nam o uwydatnienie, a nie przygaszenie spojrzenia.

Jeśli chcesz podkreślić spojrzenie zielonych oczu, a zależy Ci na subtelnym efekcie, to wypróbuj cienie w kolorach szaro-zielonych oraz szarości i złamaną zieleń. Mocniejszy efekt uzyskasz stosując fiolet, oberżynę, lilię, burgund, turkus oraz brąz. Brązy zmieszane z szarościami  i odrobiną złota powinny idealnie zgrać się z tymi samymi odcieniami w tęczówce. Na wieczorne wyjście świetnie sprawdzi się smoky eyes z połączenia brązu i śliwki.

Błękit oczu podkreślą odcienie pomarańczowe i morelowe oraz szarości i brązy. Idealnie sprawdzą się także odcienie fiołkowe lub niebieskoszare, złamany niebieski, beż, pudrowy róż, złote brązy. Jeśli chcesz uzyskać efekt rozświetlenia, dodaj odrobinę srebrnego pigmentu
w wewnętrzny kącik oka.

Głębię spojrzenia brązowych oczu wydobędą brązy, szarości, grafit, czerń, fiolet czy złocistobrązowe lub miedziane kolory. Śmiało możesz sięgnąć po odcienie perłowe Unikać natomiast trzeba zbyt jasnych lub wyrazistych kolorów, takich jak zieleń czy turkus. Warto zaznaczyć złotym pigmentem delikatny refleks w kąciku oka, by dodać charakteru makijażowi
i rozjaśnić spojrzenie.

Oczy szare natomiast wspaniale będą się prezentować w graficie, złocie i fiolecie. To właśnie szary kolor, najjaśniejszy spośród wszystkich kolorów tęczówki, niezwykle pięknie prezentuje się w klasycznym smoky eyes.. Makijaż „przydymione oko” to propozycja wieczorowa, intensywna ale za to bardzo efektowna. Im oczy jaśniejsze, tym głębiej czerń je podkreśli, uwydatniając kontrast.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *