Maleństwo w sypialni rodziców. Jak zmienić aranżację wnętrza?

Kiedy w domu pojawia się mały człowiek, nasze życie wywraca się do góry nogami. Zmienia się również nasze mieszkanie. W zależności od sytuacji, czyli ilości pomieszczeń, osób w domu oraz własnych potrzeb możemy urządzić maluchowi własny pokój lub odstąpić kącik w sypialni.

Drugie z rozwiązań jest z pewnością praktyczniejsze. Oszczędzi nam wstawania kilkakrotnie w nocy. Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest spanie dziecka blisko nas, dziecko jest spokojniejsze, my również, a nocne karmienie, czy podanie smoczka wymaga tylko sięgnięcia ręką do małego łóżeczka.

O czym należy pamiętać, aby wszystkie potrzeby młodych rodziców i maluszka były zaspokojone?

Wszystko zależy od wielkości sypialni. Jeśli pokój jest niewielkich rozmiarów i stoi w nim wiele mebli, zdecydowanie potrzebne będą zmiany. Najlepiej jest wynieść, przynajmniej na czas, który dziecko spędzi z nami w sypialni niektóre meble,by stworzyć przestrzeń na meble nowego członka rodziny. Maleństwu potrzebne będzie przede wszystkim  łóżeczko, które powinno być ustawione jak najbliżej duże łóżka. W jego pobliżu powinna znaleźć się również komoda. W niej zmieścimy wszystko, co potrzebne jest maluchowi: kosmetyki do pielęgnacji, ubranka czy pieluchy. Na komodzie warto jest postawić przewijak i podręczne kosmetyki. Co zrobić jednak, jeśli na wymienione wcześniej mebelki brakuje miejsca i wstawienie komody wymagałoby usunięcia np. szafy, która jest koniecznym elementem naszej sypialni? Szafę z otwieranymi drzwiami warto zamienić jest na taką z przesuwanymi. Zaoszczędzi to zdecydowanie miejsca. Czasowo duże łóżko można wymienić na składaną, zajmująca mniej miejsca kanapę. Jeżeli dodatkowo chcemy optycznie powiększyć pomieszczenie, należy pamiętać o zastosowaniu jasnych kolorów. Dodatkowo, jeśli zmieniamy drzwi szafy na przesuwane – wybierzmy drzwi z lustrem – nic nie powiększy naszego pokoju tak, jak lustrzana ściana, która odbijając pokój powoduje, że mamy wrażenie, jakby był dwa razy dłuższy.

Jeżeli maleństwo skończy już 2 lata, warto jest urządzić mu osobny pokój. Wtedy znów na nowo możemy zaaranżować sypialnię.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *