Malowanie płytek. Czy to dobry pomysł?

Malowanie płytek. Czy to dobry pomysł?

Wiele osób przegląda internet w poszukiwaniu szybkich i tanich sposobów na metamorfozę wnętrza łazienki. Często to właśnie łazienka jest najsłabszym punktem całego mieszkania, a remont z reguły bywa kosztowny. Położenie nowych płytek jednak nie zawsze jest jedynym wyjściem. Co jeszcze może się dobrze sprawdzić?

A może tak pomalować płytki?

Ciekawym pomysłem wydaje się pomalowanie starych płytek. W sklepach znajdziemy sporo farb do malowania takich powierzchni, ale także różne podkłady, o jakich nie można zapomnieć, jeśli chcemy, by farba dobrze się trzymała. Warto na pewno wcześniej sprawdzić, jak dobrze przygotować takie podłoże, ponieważ dokładne wyczyszczenie, odtłuszczenie i użycie podkładu będzie kluczowe, gdy chodzi o dobry efekt naszej pracy. Jakie zalety i wady ma pomalowanie płytek? Więcej na ten temat znajdziesz pod adresem http://dom.elblag.net/artykuly/czym-i-jak-mozna-pomalowac-plytki,27898.html.

Co zyskamy dzięki takiemu rozwiązaniu?

Gdy chodzi o zalety, to oczywiście nie można pominąć kwestii finansowej, ale także oszczędności czasu. Takie odświeżenie łazienki można zrobić praktycznie w jeden weekend. Efekt naszej pracy będzie więc niesamowicie szybki. Gdy chodzi o wydatki, to puszka farby na pewno będzie tańsza, niż zakup nowych płytek. Dużym plusem takiej metamorfozy jest to, że możemy ją wykonać sami. To naprawdę prosta sprawa, nawet dla osoby, jaka nie jest typem złotej rączki i nie ma wielkiego doświadczenia z tego typu pracami. Gdy kolor nam się znudzi, możemy go zmienić na inny. Tutaj możliwości metamorfozy wnętrza są właściwie nieograniczone. Czy zatem pomysł ten ma jakieś wady?

bath-426384_960_720

Minusy takiej decyzji

Na pewno malowanie kafelek nie jest tak trwałe, jak w przypadku zakupu nowych płytek. Niestety, jednak w tym wypadku nie ma się co łudzić, że warstwa farby będzie wyglądała nieskazitelnie długie lata. Na pewno farba jest mniej odporna na uszkodzenia mechaniczne, a w miejscach, gdzie ma kontakt z wodą, powłoka zdziera się nawet szybciej. Jednak z drugiej strony zawsze można powtórzyć malowanie i od nowa cieszyć się doskonałym efektem jak na początku. I tak w ostatecznym rozrachunku finansowym wyjdziemy na tym na plusie.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *