Marzenie z dzieciństwa – baldachimy

Marzenie z dzieciństwa – baldachimy

W marzeniach każdej małej dziewczynki choć raz pojawiła się myśl o pięknym baldachimie nad łóżkiem. Będąc dorosłą kobietą marzenie to często nie znika. Zapraszamy więc do wyjątkowego świata pięknych baldachimów.

Rodzaje baldachimów
Są dwa główne rodzaje baldachimów: okrągłe oraz czterostronne. Baldachimy okrągłe można rozwiesić w dwóch wymiarach : nad całym łóżkiem lub jedynie nad naszą głową. Montuje się je przeważnie na haku.  Wybrany kolor może być dowolny, jednak najbardziej popularnymi i bajkowymi kolorami są róż, biel i fiolet. To właśnie one wydają się być najbardziej ekskluzywne   Wszystko jednak zależy od naszych preferencji i całości wystroju naszej sypialni.

Drugim rodzajem baldachimów są baldachimy czterostronne. Przeważnie montuje się je do dobudowanej części łóżka, do 4 haków. Ten model baldachimu może być bardziej wymyślny, bajkowy, a zarazem bardziej ozdobny.

W obu rodzajach do baldachimów można przyczepić przeróżne ozdoby, które jeszcze bardziej je upiększą i staną się akcentem indywidualności. Ponadto łóżko można udekorować licznymi, kolorowymi poduszkami, które zawsze współgrają z baldachimami.

Zalety baldachimu
To przede wszystkim design. Wyjątkowość baldachimu widać już na pierwszy rzut oka. Łóżko z baldachimem wygląda niezwykle elegancko, dzięki czemu możemy się poczuć pięknie i cudownie niczym prawdziwe księżniczki. Wnętrze z baldachimem to także spełnienie dziecięcych marzeń.

Wady baldachimu
Główną wadą baldachimu jest optyczne zmniejszenie wielkości pokoju.  Mimo że charakteryzuje się pięknym wyglądem może także nie zawsze pasować do całości wnętrza.

Dla kogo baldachim
Baldachimy preferowane są głównie przez dzieci i to właśnie one w większości posiadają je przy swoich łóżeczkach. W ich wypadku jest to prostsze rozwiązanie, gdyż zmiana łóżka prawdopodobnie wyniesie 2 lub 3 razy do czasu zupełnej dorosłości. Także przy mniejszym łóżku łatwiej jest dobrać baldachim i łatwiej jest się z nim odpowiednio zajmować. Nie oznacza to, że dorosłe osoby nie posiadają ich w swoich sypialniach. Oczywiście, że posiadają. Jednak nie jest to aż tak popularne jak w przypadku młodszego pokolenia.

Baldachimy pozwalają nam znaleźć się w wyjątkowym świecie. Sprawiają, że wnętrze pomieszczenia jest niezwykle ciepłe i przyjazne, a my sami czujemy się nadzwyczajnie.

A czy Wy macie je w swoich sypialniach?

baldachim

baldachim

baldachim

baldachim

baldachim

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *