Mazanie po ścianie czyli tablice dla dzieci

tablica kredowaCzasami wychowanie jest jak wojna – musisz wyprzedzać ruchy przeciwnika. Oczywiście nie ma tutaj mowy o rywalizacji, raczej o frustracji, zwłaszcza gdy ujrzysz pomazane przez Twoje pociechy ściany. Jest jednak sposób by i dzieci mogły się wyszaleć, i ściany pozostać (względnie) nienaruszone.

Na rynku znajduje się sporo rozwiązań do własnoręcznego stworzenie domowego zakątka do małoletniej działalności artystycznej. Przyjrzyjmy się zatem co oferują w zakresie powierzchni zmywalnych do domów producenci.

Tablice

Najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest postawienie starej, dob

rej tablicy. Tutaj mamy także spory wybór. Możemy znaleźć podwieszaną lub wolno stojącą tablicę kredową. Najlepsze że możesz wybierać z całej gamy kolorów, więc nie jesteś skazana na nudną czarną. Jeżeli chcesz zachęcić do bardziej precyzyjnych technik malarskich, spróbuj model suchościeralny. W wersji magnetycznej możesz również przyczepić do niej gąbkę do zmywania i zabawne kształty do trzymania arkuszy papieru. P

amiętaj że o ile ślady z kredy da się zetrzeć, to plamy po mazakach nie zejdą tak łatwe.

Powierzchnie przyklejane

Jeśli nie zależy ci na mobilności tablicy, zawsze możesz wybrać wersję nalepianą. Jej niewątpliwym plusem jest pełna dowolność w kwestii doboru powierzchni i kształtu,

ponieważ dostępne są w wielu zróżnicowanych wzorach i kolorach. Na pewno znajdziesz coś co odpowiada zainteresowaniom Twojego dziecka i będzie się estetycznie komponowało z wystrojem pokoju.

tablica do pokoju dziecięcego

Farba tablicowa

Jeszcze większą dowolność daje specjalna farba, kt

óra może zamienić prawie każdą powierzchnię w domu w ścieralną tablicę. Jej aplikacja wymaga trochę wprawy, musisz upewnić się że ściana jest należycie przygotowana. Przed malowaniem skonsultuj się najlepiej z doświadczonym malarzem pokojowym. Istnieje także odmiana magnetyczna, jednak aby uzyskać zadowalające wyniki przygotuj się na spory wydatek finansowy. Jeśli koniecznie potrzebujesz miejsca do przyczepienia magnesów, poszukaj kawałka lekkiej stali, byle nie nierdzewnej, i przykręć ją do ściany. Możesz ją także pomalować na dowolny kolor.

Tablice na lodówkę

Powierzchnia zwyczajowo zarezerwowana na galerię dokonań Twoich dzieci może także wzbogacić się o suchościeralną samoprzylepną tablicę. Przydatne jeśli zostawiasz informacje dla pozostałych domowników a nie chcesz za każdym razem pisać osobnej kartki. Spróbuj umieścić jedną niżej, jako zachętę dla dzieci do tworzenia rysunków, a jedną wyżej, przeznaczoną na wiadomości.

W doborze przestrzeni do malowania kieruj się jednak na pierwszym miejscu potrzebami dzieci a dopiero potem strachem o wygląd ścian. I lepiej od razu przyzwyczaj się do zabrudzeń.

1 komentarz

  1. Jestem pod wrażeniem tej farby tablicowej, to naprawdę fajne rozwiązanie do pokoju dziecięcego. Ostatnio na swojej stronie wstawiłam inspirację – jak można ten dodatek elegancko i z klasą wykorzystać w pokoju, w którym żyje dziecko. Zapraszam!

    Odpowiedz

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *