Mieszkanie w stylu angielskim

Mieszkanie w stylu angielskim

Styl angielski jest zaprzeczeniem minimalizmu. Przeważają w nim pastelowe kolory, klasyczne, masywne meble oraz cała masa dodatków, bibelotów, obrusów i tkanin.

Wystrój angielski odznacza się nagromadzeniem w jednym pomieszczeniu całej masy przedmiotów, a także bogactwem wzorem i deseni. Jeżeli jesteśmy minimalistami i nie lubi zbyt wielu przedmiotów widocznych gołych okiem, to zdecydowanie nie jest to styl dla nas. Angielski wystrój mieszkania może się kojarzyć głównie z kobiecością i romantycznością. Dla niektórych nagromadzenie dużej liczby przedmiotów w jednym pomieszczeniu może być zbyt przytłaczające, dla innych jest świadectwem domowej atmosfery.

Jeżeli chcemy urządzić pokój w stylu angielskim, to na ściany powinniśmy dobrać pastelowe kolory – raczej jasne, ale nie możemy bać się tych bardziej wyrazistych. Aby nadać wnętrzu charakteru możemy jedną ścianę pomalować na zdecydowany odcień czerwieni, bordo, zieleni, niebieskiego lub żółci. Dobrym rozwiązaniem jest także pokrycie ściany tapetą lub użycie szablonu do malowania ścian. Wzory powinny być wyraziste – pionowe pasy lub kolorowe kwiatki. Bardziej odważni mogą położyć na jednej ścianie boazerię (do ok. 1/3 wysokości ściany). Na meblach również dominują jasne kolory – rozjaśniająca i optycznie powiększająca przestrzeń biel i wanilia.

obrazy

W mieszaniu urządzonym w angielskim stylu nie może zabraknąć miękkich sof i foteli, które najlepiej ozdobić poduszkami. Obok nich koniecznie powinny znaleźć się liczne stoliczki i półki, na których będziemy eksponować dodatki i wyłożymy je koronkowymi obrusami. Na półkach mogą się znaleźć albumy i ramki ze zdjęciami, książki, świeczniki i różnego rodzaju figurki. Nie możemy zapomnieć również o świeżych kwiatach. Na ścianach możemy zawiesić lustra, portrety przodków, stare ryciny czy obrazy. W mieszkaniach urządzonych w angielskim stylu odnajdą się przede wszystkim wielbiciele klasycznych i romantycznych wnętrz, w których dominują unikalne i wyjątkowe przedmioty.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *