Modna aranżacja okna

Modna aranżacja okna

Podobno wygląd mieszkania świadczy o jego domownikach.  Jeżeli będziemy się przy tym kierować powiedzeniem, że diabeł tkwi w szczegółach, warto skoncentrować się także na detalach stanowiących o całokształcie aranżacji wnętrza. Na przykład na oknach.

Sposobów aranżacji okien jest coraz więcej. Najpopularniejsze to oczywiście zasłony i firanki, ale także nowoczesne rolety. Do łask powracają także żaluzje (np. drewniane).

żaluzje

Sposobów jest kilka, jednak metod nieskończenie wiele. Udana aranżacja okna, to przede wszystkim połączenie funkcjonalności  z estetyką i efektownością. Ważny jest odpowiedni wybór tkaniny (rodzaj i kolor), który będzie się różnił w zależności od wnętrza. Równie istotne są wszelkie detale – wzory na materiale czy rolecie. Niektóre z dostępnych na rynku firan czy zasłon są nie tylko modne i designerskie, ale i szalenie oryginalne. Odpowiednia aranżacja okna powinna dopełniać wystrój wnętrza, podkreślać jego charakter.

Aranżacja z fantazyjnym upięciem zasłon przeszła już do lamusa. W nowoczesnych, świeżych wnętrzach nikt nie wiesza zarówno firan, jak i zasłon. Niemodne stały się bowiem wszelkie drapowania, przesadne ozdoby i falbany. Im mniej warstw, tym lepiej. Jest to zarazem podejście ekonomiczne – mniej do uciążliwego prania, prasowania i wieszania.

Modne stały się zwłaszcza ciężkie zasłony puszczone luźno aż do samej podłogi. Zazwyczaj w ciemnym kolorze – świetnie łączą się z nowoczesnymi wnętrzami i wysmakowanym designem. W każdej chwili można je swobodnie zasunąć. Pasują zarówno do małych, jak i dużych okien.

Miejscem, w którym usprawiedliwione są drobne marszczenia jest sypialnia urządzona w stylu romantycznym.  Warto wtedy wypróbować zwiewne zasłonki, firanki czy woale.

Całkowicie gładkie dekoracje okien to nie tylko tradycyjne rolety, ale też bardzo modne ekrany. Mogą być mocowane zarówno na troczkach, jak i na wielotorowej ramie. Ich wybór jest ogromny. W tej chwili z powodzeniem można dopasować je do wzoru tapety czy koloru ściany. Efektownie, świeżo i modnie wyglądają np. rolety z przezroczystym wzorem.

Aranżacja okna nie ogranicza się jednak tylko do powieszenia zasłon czy rolet. Istotny jest także sam parapet. Czym szerszy, tym trudniejszy do zagospodarowania, ale tym więcej stwarza możliwości. Na ładnie zadbanym parapecie warto ustawić jakieś bibeloty (nie za dużo) lub wazon ze świeżymi kwiatami. Szeroki parapet (np. w pokoju nastolatki) może okazać się świetnym miejscem do przesiadywania. Warto więc położyć tam kilka wygodnych, miarowych poduch (oczywiście pasujących do wystroju wnętrza).

poduszka

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *