Najgorsze pomysły na urządzenie domu

wnetrzaWyobraźnia ludzka nie ma granic. Można się o tym przekonać na różnych mniej lub bardziej zadziwiających przykładach. Niestety spośród nich można w dużej mierze wyróżnić takie, które powalają na kolana, o dziwo nie z powodu doskonałości projektu, ale absurdu jaki sobą przedstawia.

Aranżacje wnętrz mogą być oczywiście mniej lub bardziej udane. Mniej udanych jest więcej… co nie wpływa zbyt dobrze na ocenę naszych domostw.

Jakie pomysły aranżacyjne lepiej szybko wybić sobie z głowy, nim dojdzie do ich realizacji?

Mieszkanie z pomieszczeniami przejściowymi

Dawniej w ten sposób budowało się większość domów. Z kuchni przechodziło się do salonu, z salonu do pokoju dziecka itd. Ten dziwny pomysł na swoja drogą dosyć prosty rozkład mieszkania na szczęście wyszedł już z mody. Być może dlatego, że obecnie projektując dom myślimy o wielu innych pomieszczeniach. Stworzenie zatem takiego węża pomieszczeń mogło by być nieco trudne, jeśli nie zupełnie wykluczone. Do tego liczba  mniejszych i większych drzwi wewnętrznych była naprawdę przerażająca.

Łazienka bez okna

Teoretycznie można bez okna w łazience żyć… Ale po co jeśli możliwe jest jego wykonanie. W końcu okno jak żadne inne urządzenie, nie zapewni nam lepszej wentylacji powietrza i tym samym zapobieganie powstawaniu wilgoci.

12 metrowy salon i kuchnia na dwa kroki

Tak było kiedyś, gdy sprzymierzeńców posiadania kuchni otwartej w swoim domu można było policzyć na palcach jednej ręki. Dzisiaj zamiast kilku klitek, wolimy stworzyć duży salon z aneksem kuchennym. Pozwalają nam zresztą na to i same meble, które pomimo, że dedykowane są do kuchni to pasują także do aranżacji salonowych.

Współczesne budownictwo co raz lepiej rozumie codzienne potrzeby swoich przyszłych mieszkańców. Domy budowane są tak, by ich funkcjonalność nie pomniejszała ich pięknego wyglądu. Jeśli zatem mamy wątpliwość co do tego, czy poszczególne elementy, pomieszczenia naszego domu są tworzone z głową poradźmy się kogoś, kto się na tym zna, aniżeli później mieszkać w domu niefunkcjonalnym i zupełnie nie spełniającym nasze wymagania.

wnetrza

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *