Narzuta jako element dekoracyjny

Zastanawiacie się jak w prosty i co najważniejsze, szybki sposób, udekorować waszą bezbarwną sypialnię, a może nie wiecie jakie dopełnienie wybrać do innego pomieszczenia, jeśli do jego aranżacji brakuje wam tylko jednego elementu. Idealnym rozwiązaniem na tego rodzaju ból głowy są narzuty. Dlaczego? Już za chwileczkę się dowiecie.

Mimo iż w poprzednich latach, narzuty nie były u nas tak popularne (stosowano je częściej w poprzednich wiekach) to na całe szczęście nie odeszły do lamusa i obecnie zyskują nową siłę. Mogłoby się wydawać, że to tylko jeden element, więc nie robi wielkiej różnicy, ale jego rola jest naprawdę znacząca. Między innymi dlatego, że nie ma łatwiejszego i zarazem, tak udanego sposobu na uzupełnienie naszego pomieszczania. Najbardziej pomocny jest w kwestii urządzenia sypialni, ale także świetnie sprawdza się w jadalni i salonie, bowiem bardzo różne rozmiary pozwalają na udekorowanie, zarówno dużego małżeńskiego łoża, jak i skórzanych krzeseł i ciepłych foteli.

Na pewno nie raz po zaścieleniu łóżka drapaliście się po głowie, ponieważ czegoś wam w tej sytuacji brakowało. Rzecz jasna możemy mieć piękną satynową pościel, ale bez porównania lepiej prezentuje się łóżko udekorowane narzutą. Jeśli nie wierzycie, przejdźcie się do pierwszego sklepu wnętrzarskiego i porównajcie wygląd sypialni z narzutą i bez.

narzuty matex

narzuty matex

Kolor

Kwestia koloru jest nie tyle kwestią waszego gustu, co dopasowania narzuty do ogółu wnętrza pokoju, w jakim to właśnie rozwiązanie będziecie mieli ochotę wykorzystać. Przy ciemnej obudowie łóżka, czy fotela, idealnie sprawdzi się jasny odcień narzuty i odwrotnie. Są jednak wyjątki, bowiem np. przy typowo brązowej wersji drewna, dobrze sprawdzi się bardzo podobny do takiej obudowy odcień.

Wzór

Mówiąc wprost i zupełnie szczerze, najlepszym wzorem w przypadku narzuty jest brak wzoru. Najbardziej dopuszczalna z wersji, to taka, kiedy mamy do czynienia z wzorem niezbyt mącącym w oczach, czyli takim, który nie wplata w narzutę drugiego koloru. Jeśli chodzi o zmiksowane barwy, pasują one głównie do szarych foteli i kanap.

Materiał

Dobierając materiał narzuty na łóżko, nie musimy się kierować jego przyjemnością w dotyku, ponieważ na narzucie zazwyczaj się nie leży, ona ma się po prostu świetnie prezentować. Dobrze sprawdzają się takie, tworzone z cienkiego poliestru. Nieco inaczej będzie w kwestii np. upiększenia krzeseł w naszej jadalni, czy też foteli w dużym salonie. Tutaj sprawdzają się przyjemne narzuty z pluszu, które dzięki swojej konsystencji dopasowują się do większości zestawów meblowych. Takie narzuty mają jeszcze dodatkowy plus chłodną zimową porą, idealnie zagrzewając do życia.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *