Nie wiesz jak urządzić wnętrze? Skup się na funkcjach, jakie ma ono pełnić

aranzacjaCzy aranżacja wnętrza jest trudna? Nie zawsze, wystarczy po prostu odpowiednio do niej podejść i przeanalizować wszystkie aspekty dotyczące każdego pomieszczenia.

Każde wnętrze powinno być oczywiście ładne, nie to jest jednak najważniejsze. Designerska lampa, haftowana serweta, zasłony z lnu na nic się zdają, jeśli nasz salon, sypialnia czy kuchnia będzie po prostu trudna w utrzymaniu i mało funkcjonalna.

Dlaczego funkcja każdego z pomieszczeń jest tak ważna?

Wnętrza naszego domu podzielone są na różne strefy:

Relaksującą- w tym głównie należy uwzględnić sypialnię, salon i łazienkę,

Praktyczną-do której zaliczamy kuchnię,

Dzienną-czyli jadalnię, pokój dzienny i inne.

Nie sposób zatem wszystkie wnętrza urządzić tak samo. Ze względu bowiem na funkcje, jakie one pełnią wymagają zastosowania innego rodzaju oświetlenia, mebli, a nawet kolorów na ścianach.

Jak urządzić wnętrze w którym mamy się relaksować?

Po pierwsze zadbajmy o oświetlenie w ciepłej, ale nie zbyt mocnej barwie. Świetnie sprawdzi się w tej kwestii lampa stojąca lub LED w suficie podwieszanym. W sypialni powinniśmy także pamiętać o zastosowaniu spokojnych kolorów, szczególnie w przypadku ścian.

Jak urządzić wnętrze kuchenne?

Tutaj należy zadbać o łatwość wykonywania poszczególnych czynności. Kolorystyka nie ma tutaj wpływu na komfort przeprowadzanych prac. Chodzi tutaj raczej o dostosowanie barw do wielkości poszczególnych pomieszczeń.

W kuchni zadbać należy o odpowiednią ilość szafek, dobrze zamontowany zlew oraz oddalenie od siebie kuchenki i lodówki.

Najmniejszą trudność aranżacyjną powinna nam sprawić strefa dzienna naszego domu. Tutaj powinniśmy właściwie pamiętać tylko o tym, by kolory były jasne, a komfort połączony był z klasyczną aranżacją.

aranzacja

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *