Przygotowujemy pokój dziecięcy

Pokój dziecięcyPojawienie się dziecka w życiu rodziców powoduje zazwyczaj wiele zmian. Zmienia się tryb życia domowników. Trzeba także wprowadzić zmiany w najbliższym otoczeniu, np. mieszkaniu.

Mieszkanie przygotować warto jeszcze przed pojawieniem się dziecka. Powinno być ono bezpieczne i dostosowane do malucha. Zabezpieczenie kontaktów oraz wszelkich kantów to pierwsze co przyszli rodzice powinni zrobić.

Jeszcze zanim dziecko zagości w domu rodzice powinni przygotować dla niego pokoik. W pierwszych tygodniach dziecko może mieć swoje łóżeczko w pokoju rodziców, jednak warto je od początku przyzwyczajać do zasypiania we własnej sypialni.

Ściany w pokoju dla dziecka najlepiej pomalować na jasny, pastelowy kolor. Dzięki temu pokój będzie wydawał się bardziej przyjazny. Warto także zastanowić się nad motywami postaci bajkowych. Naklejki ścienne można kupić w wielu sklepach meblowych oraz z akcesoriami do malowania.

Wykładzina na podłodze powinna być odpowiednio miękka, by dziecko nie zrobiło sobie krzywdy przy późniejszej nauce chodzenia. W pokoju powinno być także odpowiednio dużo miejsca, aby dziecko mogło się swobodnie bawić i raczkować czy chodzić. Z tego powodu w pokoju powinny się znaleźć raczej tylko podstawowe meble, jak mały stolik, szafeczka, szafa i łóżeczko.

Łóżko dziecka jest jednym z najważniejszych elementów wystroju. Musi być na tyle wygodne by dziecko chciało w nim spać, jednak nie zbyt miękkie by kręgosłup malucha nie ulegał niepotrzebnej deformacji, a dziecko wstawało wyspane. Dobrze jest aby w początkowym okresie brzegi łózka były odpowiednio wysokie i zabezpieczone co uchroni dziecko przed wypadnięciem. Pościel dziecięca powinna być rozmiarowo dopasowana do dziecka oraz łóżka. Należy zwrócić także uwagę na materiał z jakiego jest ona wykonana, by dziecko nie przegrzewało się w czasie snu. Jeśli zaś chodzi o kolorystykę powinna być ona łagodna, by nie rozpraszała dziecka podczas zasypiania. Bardzo popularnym motywem są także motywy bajkowe. W zasypianiu dziecku pomoże także na pewno pluszowy miś.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *