O kominek trzeba dbać!

O kominek trzeba dbać!

Jeśli jesteśmy już szczęśliwymi posiadaczami domowego kominka, warto zadbać o praktyczne i dekoracyjne akcesoria kominkowe. Często to właśnie te drobiazgi decydują o wyjątkowym charakterze domowego ogniska.

Aby nasz kominek był prawdziwą ozdobą, musimy poświęcić niemało czasu na jego pielęgnację i czyszczenie. Zaniedbany kominek, zamiast poprawiać wygląd naszego lokum potrafi poważnie  szpecić pokój. Jeśli nie chcemy za kilka lat wymieniać kominka na nowy, już od pierwszego dnia pamiętajmy o jego regularnym czyszczeniu. Jeśli mamy kominek zamknięty, albo otwarty, zabezpieczony parawanem – pamiętajmy o regularnym czyszczeniu szyby specjalnymi płynami. Dzięki temu unikniemy trwałego zabrudzenia szybki, a  obserwowanie żywego ognia będzie utrudnione przez solidną warstwę zasmolenia. Nie warto tez ociągać się z usuwaniem popiołu – jest on zdecydowanie nieestetyczny i zabiera miejsce pięknym, płonącym kłodom.

Akcja – dekoracja. O tym, jak ważne są dodatki, wiedzą wszystkie modne kobiety. Tak jak w przypadku kobiecych stylizacji, tak i w dekoracji domu – często to właśnie detale nadają najwięcej charakteru. Jeśli zdecydowaliśmy się na kominek gazowy lub elektryczny – ciekawym rozwiązaniem jest nabycie efektownych kamieni ceramicznych – nie tylko będą ozdobą, ale także efektownie rozświetlą i rozgrzeją nasze pomieszczenie. Ci, którzy zdecydowali się na żywy ogień, mają do wyboru wiele akcesoriów kominkowych, które poza wymiarem praktycznym, będą niebanalną ozdobą.

Najważniejsze akcesoria kominkowe to żeliwne narzędzia do wybierania popiołu i ustawiania kłody oraz kosze kominkowe, które będą estetycznym opakowaniem naszego materiału opałowego. Można zakupić całe zestawy akcesoriów kominkowych, czyli dekoracyjne serwitory kominkowe są praktyczne, ale i bardzo stylowe. Rodzaj serwitora możemy dopierać do charakteru naszego wnętrza – może to być żeliwny rycerz, surowe i ciężkie zestawy jak i minimalistyczne, nowoczesne dodatki. Esteci z pewnością docenią bogaty wybór koszy kominkowych – od wikliny, poprzez stal, aż po drewno.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *