Odświeżamy sypialnię

Odświeżamy sypialnię

Sypialnia jest jednym z takich pomieszczeń w domu, które często się zaniedbuje i zmienia wystrój rzadko. To w końcu miejsce, którego nie widzi nikt, prócz domowników. Za brakiem zmian przemawia też to, że przyzwyczajamy się do niej, a dzięki temu komfortowo się nam w niej wypoczywa. Zmian jednak trzeba dokonywać, chociaż czasem.

Jeśli nie jesteśmy gotowi na diametralne zmiany aranżacji, wymianę mebli, zmianę podłóg i kolorów na ścianach, możemy ją tylko odświeżyć. Niewielkim kosztem można sprawić, że nasza sypialnia będzie wyglądała zupełnie inaczej.

Zacznijmy od ścian. Doskonale mogą się tutaj spisać naklejki dekoracyjne, które świetnie spisują się nie tylko w pokoju dziecięcym. Po nałożeniu ich na ściany, pokój od razu wygląda inaczej – żywiej.

Kolejnym krokiem jest zmiana kolorystyki dodatków. Jeśli kapa na naszym łóżku dotychczas była nudnobrązowa, zmieńmy kolor na na przykład czerwony! Zróbmy to samo z zasłonami i roletami. A może warto również zmienić kolor obrusa na stoliku pod telewizorem? Wszystko to sprawi, że wnętrze odświeży się i zyska inny wygląd.

Jeśli na naszych podłogach leży mały dywan i już prosi się o wymianę, zmieńmy go. Ożywmy sypialnię, stosując intensywne kolory. Na pewno ten stary jest już schodzony i ma swoje lata, więc będzie to dodatkowo bardzo praktyczne zagranie.

A może na dużych pustych ścianach warto powiesić wspólne zdjęcia z wakacji w jakichś kolorowych ramkach? A może włożyć je w antyramy? To dodatkowo spersonalizuje to intymne pomieszczenie.

Jak widać, bardzo niewielkim kosztem możemy sprawić, że nasza sypialnia, oaza spokoju, zmieni swój wygląd diametralnie, z zachowaniem komfortu. Na pewno będzie nam się w nim lepiej przebywać.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *