Ogrzej mieszkanie kominkiem

Ogrzej mieszkanie kominkiem

Coraz więcej osób zaczyna korzystać z drugiej bardzo ważnej funkcji kominka. Oprócz tego, że jest perfekcyjną ozdobą pomieszczenia, jego głównym przeznaczeniem jest jego ogrzewanie.W zimowe wieczory domownicy rezygnują z pieca centralnego i  ocieplają się prawdziwym ogniem. Dzięki temu atmosfera w domu nabiera romantycznego wyrazu.

 

Ekologiczne grzanie

Kominek ’to już nie tylko element dekoracyjny domu. Gdy zdecydujemy się, że nasz kominek ma służyć do ogrzewania, najlepiej już we wczesnej fazie budowania domu skonsultować się z kominiarzem, który pomoże nam zaplanować system dystrybucji gorącego powietrza. Dzięki takim działaniom unikniemy wielu kłopotów podczas instalowania urządzenia. Na przykład, gdy nie wiemy w jakim miejscu najlepiej go ulokować, fachowiec wszystko nam wytłumaczy.

kominki

Domowe ognisko

W zimowe wieczory warto zadbać o przytulną atmosferę. Rozpalając ogień dajemy nie tylko ciepło fizyczne ale i psychiczne. Kominek stworzy romantyczny klimat. Razem z drugą połówką możemy usiąść na kanapie, napić się wina i oddać przyjemnej atmosferze. Jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie. Aby rozpalić ogień wystarczy podpałka, zapałki i drewno.

kominek

Jaki wybrać?

Na rynku są do wyboru tradycyjne kominki w stylu retro. Drewniana belka, obudowanie z kamienia naturalnego, a obok siedlisko zrobione z prawdziwej skóry – to typowa ciepła, romantyczna aranżacja. Są też wnętrza, do których taki wystrój kominka nie pasuje. W tym wypadku można wybrać bardziej nowoczesną stylizację. Marmurowe, szykowne elementy w pastelowych kolorach. Wygląd zależy od gustu klienta, a także wyobraźni projektanta.

 

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *