Pokój małego pirata

Aranżacja pokoju małego dziecka o wyzwanie, bo nie polega tylko na pomalowaniu ścian na różowo lub niebiesko, w zależności od płci dziecka, ale na stworzeniu harmonijnej aranżacji, która sprawi, że pociecha będzie czuła się w pokoiku jak w bajce.

 

Zainteresowania chłopców przeważnie krążą wokół motoryzacji, sportu, sztuk walki itd. Marzeniem małych chłopców jest przeważnie zostanie kierowcą, strażakiem, policjantem albo… piratem. Dlatego nie miałby być nim już teraz?

Samodzielne stworzenie takie aranżacji może wydawać się trudne, ale w rzeczywistości rzecz opiera się na dobrym pomyśle i zaradności. Większość prac można wykonać samemu. Na przykład pomalowanie ścian w biało granatowe pasy wcale nie musi być takie trudne, jeśli użyjemy dobrej farby, wygodnych wałków i taśmy malarskiej. Jeśli pokoik jest mały pasy muszą być niezbyt grube, bo optycznie zmniejszą pomieszczenie. Można także pomalować dwie ściany na biało i dwie na granatowo.

Łóżko pirata powinno być równie pirackie. Można po prostu kupić pościel z nadrukami w postaci kotwic i tego typu motywów. Znacznie wyższy stopień trudności to zrobienie łóżka w kształcie łódki.

Dopełnieniem marynarsko-pirackiej stylizacji będą gadżety typu rafandynki, muszle morskie, ładne kamienie, bursztyny. Bardzo efektownie wygląda wielka skrzynia, oczywiście drewniana i zamykana na metalowe zatrzaski, w której mały korsarz może schować swoje skarby.

Skrzyni raczej nie zrobimy własnymi rękami, ale pozostałe czynności można potraktować jako wyzwanie, które wraz z asortymentem sklepu internetowego Leroy Merlin, stanie się powodem do dumy.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *