Ramki z polotem

Ramki z polotem

Ciekawym sposobem ma małą, acz atrakcyjną zmianę wystroju wnętrza, jest zakup niebanalnych ramek na zdjęcia, a następnie ciekawe ich rozmieszczenie po domu.

Antyramki, drewniane i rzeźbione, kolorowe i całkiem szałowe „obudowy zdjęć” można kupić w wielu sklepach ze sprzedażą wysyłkową. Można też przejrzeć ofertę salonów prasowych, fotograficznych lub punktów z upominkami. Ramki bowiem to wciąż dobry pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Niekoniecznie musimy wręczać komuś naszą podobiznę… Wystarczy niebanalne oprawienie ładnego widoku, który uwieczniliśmy podczas wyprawy za miasto, podczas spaceru po górach lub w trakcie nadmorskiego urlopu. Można też zdobyć zdjęcie dziecka danej osoby (względnie ulubionego zwierzaka lub ukochanej miejscowości) i wetknąć taki obrazek w którąś z zestawu ramek. Te, wykonane są z przeróżnych tworzyw.

Dla wielbicieli tradycji polecamy drewniane oprawy w stylu vintage i retro. Dla osób nowoczesnych, podążających za zdobyczami technologicznymi, warte rozpatrzenia są e-ramki, wyświetlające serię zdjęć z wakacji, ślubu czy wspólnej imprezy. Dla kolekcjonerów porcelany, wikliny, gipsowych figurek łatwo jest dobrać taką ramę, która w pisze się w charakter całego domu. Zawiśnie między obrazami, wpisując się w tło tapety albo ciekawie pomalowanej ściany. Motywy przewodnie – przeróżne: są ramki zwierzaki i pluszaki, pasujące do dziecięcego pokoju. Są fototapety, ukryte w szklanych ramach, które nadadzą się do dużego mieszkania. A może jakaś fikuśna ramka do sypialni? Warto sprawę przemyśleć, jak również zastanowić się, który z formatów zdjęć wybierzemy.

W modzie są kontrasty – jeśli mamy więc starą ramę po prababci, odświeżmy ją i powieśmy na ścianie… bez zdjęcia. Sama rama stanie się ozdobą wnętrza. Jeżeli fotografia jest czarno-biała, nada się rameczka minimalistyczna, cieniutka, nie odciągająca uwagi od portretu czy pejzażu. Z kolei barwne fotki z rodzinnych wczasów śmiało łączmy w szalone kolaże. Niech nasze ramki przybiorą najdziwniejsze kształty – są przecież modele owalne, trójkątne albo wielokątne. Polot dekoratorski mile widziany! Powodzenia i pamiętajcie: zdjęcia  w ramy!

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *