Remont kuchni-kosztorys

Remont kuchni-kosztorys

Remont to zazwyczaj pomimo kilkumiesięcznych planów i kosztorysów sprawa dość sporna i trudna do całkowitego oszacowania.

Niestety zazwyczaj bywa tak, szczególnie w przypadku starszych domów lub mieszkań, że nasz remont wymyka się nam całkiem spod kontroli i zamiast wydania małej kwoty pieniędzy, wydajemy całe oszczędności zaplanowane na zupełne inne działania.

Czy remont kuchni, łazienki lub salonu można zaplanować? Czy jest to zbyt skomplikowany proces?

Remont kuchni, to oprócz remontu łazienki chyba najtrudniejszy z prac, jakie trzeba przeprowadzić w naszym domu. Chociażby dlatego zazwyczaj nie przeprowadzamy go zbyt często. Staramy się zakupić materiały raz, a dobrze stawiając na wysokiej jakości produkty, od sprawdzonych i znanych producentów.

Do tego nie bez znaczenia są także usługi fachowców. Od tego jak wykonają oni pracę zależy czasem bardzo dużo.

Od czego należy rozpocząć planowanie remontu?

Wstępem do przeprowadzania jakichkolwiek działań jest zawsze kosztorys. Cokolwiek byśmy nie robili warto chociaż wstępnie przekalkulować ile i na co wydamy, biorąc pod uwagę widełki w jedną lub druga stronę. Pamiętajmy lepiej jest w kosztorysie ująć kwoty większe niż dowiedzieć się, że w czasie remontu zabrakło nam na coś funduszy.

Każdy kosztorys w dużej mierze zależy od tego jaki zakres prac planujemy w naszej kuchni przeprowadzić.

Oczywiście zupełnie inaczej będzie wyglądał remont polegający na odmalowaniu ścian i odświeżeniu podłogi , a inaczej remont całkowity zakładający także wymianę sprzętu oraz mebli.

Przy drugim wariancie koniecznie weźmy pod uwagę wszystko to, co bezwzględnie będziemy musieli zakupić, czyli:

  • Okap-niezbędny do zachowania odpowiedniej wentylacji,
  • Lodówka-jeśli kupujemy meble z zabudowaną lodówką,
  • Zmywarka, kuchenka lub płyta indukcyjna-podobnie jak w przypadku lodówki, do kupienia zawsze wtedy, gdy kupujemy meble na wymiar.

W końcu i same meble to nie lada wydatek, zwłaszcza kiedy zależy nam na meblach drewnianych, a nie wykonane z płyt MDF.

Ściany i podłoga są przy tym stosunkowo niedużym kosztem. Wystarczy zaopatrzyć się w materiały promocyjne lub okazyjnie kupione np. w marketach budowlanych.

Co jeszcze powinniśmy uwzględnić w naszym remoncie?

Z pewnością przyjdzie nam wymienić baterię kuchenną (stare mogą nie pasować swoim wymiarem do nowego zlewozmywaka i wyglądać mało atrakcyjnie), nowe kontakty (szczególnie wtedy, gdy stare straszą już swoim wyglądem), nowe blaty, które będą pasowały do nowych mebli, instalacja wodna (czyli rurki, rury przez które płynie woda).

wyposażenie kuchni

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *